MRU teatras – Tarptautiniame universitetų teatrų forume - MRU
Naujienos

30 balandžio, 2024
MRU teatras – Tarptautiniame universitetų teatrų forume
Įvykis
Bendruomenė

Mykolo Romerio universiteto (MRU) teatras dalyvaus gegužės 6–11 d. vyksiančiame XXV tarptautiniame universitetų teatrų forume „Vilniaus kryžkelės“. Forume MRU teatras pristatys spektaklį „Mažasis princas“, pastatytą pagal Antoine'o de Saint-Exupéry alegorinę pasaką. 

Forumo metu – daugiau nei 15 nemokamų renginių

Forumo metu įvairiuose sostinės universitetuose įvyks daugiau nei 15 spektaklių, kūrybinės dirbtuvės, apskritojo stalo diskusija „Mažosios kūrybinės bendruomenės Europos universitetuose“ ir gatvės teatro akcija. Į forumo scenas lips studentų trupės ne tik iš Lietuvos universitetų – VU, VILNIUS TECH, Europos humanitarinio universiteto (EHU), Mykolo Romerio universiteto (MRU), Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Klaipėdos universiteto (KU), bet ir iš Estijos Tartu, Ispanijos Santjago de Kompostelos universitetų bei Norfolko teatro trupė „Core“ iš JAV. Taigi forumas – puiki proga ne tik pamatyti Lietuvos jaunimo teatrinius pasiekimus, bet ir susipažinti su studentiško teatro tradicijomis iš kitų šalių.

Tarp forume rodomų spektaklių  – net 4 premjeros: MRU teatras – spektaklis „Mažasis princas“ pagal Antoine'o de Saint-Exupéry alegorinę pasaką, tapusią literatūros klasika; VU Kinetinis teatras gegužės 9 d. pristatys judesio spektaklį „Hommo in Maxima“; KU studentų teatras – spektaklį „Lozorius“ pagal postmodernisto dramaturgo Kosto Ostrausko pjesę; KTU teatro studija „44“ – susvetimėjimo, žmogiškumo, baimės ir pasirinkimų temas nagrinėjantį spektaklį „Cikadų tylybė“.

Forumo gatvės teatro akcija „Vilniaus kryžkelės“

Šiemet forumas skirtas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmečiui paminėti. 

„Dabartinė Lietuvos studentų karta – tai jaunuoliai, kurie augo ir formavosi jau Lietuvai esant ES ir NATO, – pasakoja VILNIUS TECH teatro studijos „Palėpė“ režisierius ir meno vadovas, forumo organizacinio komiteto narys Olegas Kesminas. – Pastarieji 3–4 metai nebuvo lengvi: studijos, darbas vyko COVID-19 pandemijos fone, kilo grėsmių iš totalitarinių režimų kaimyninėse rytų šalyse, įsiplieskė karas Ukrainoje, į Lietuvą plūdo pabėgėlių nuo karo srautai. Tai kelia nemažai socialinių, religinių, psichologinių iššūkių, verčia ieškoti taikaus daugiakultūrio sambūrio galimybių, supratimo ir tolerancijos. Šių galimybių paieškoms ir skiriame mūsų akciją, o Vilniaus daugiakultūrėje istorijoje tikrai yra ko pasisemti.“

Gegužės 9 d. vyksianti gatvės akcija „Vilniaus kryžkelės“ – teatrinės improvizacijos, į kurias bus įtraukiami gatvės praeiviai ir kuriose bus atsispiriama nuo situacijų bei vietų, kuriose atsidurs aktoriai. Šiame pasirodyme nebus kalbama, bet bus rašomi laiškai, skleidžiami garsai, rodomi choreografiniai etiudai, skambės gyva muzika. Aktoriai keliaus po Vilniaus kryžkeles, o ko reikės tam, kad išliktų, bus jų lagaminuose. Jeigu ko nors pritrūks – išgyventi jie bandys būdami kartu, keisdamiesi, mokydamiesi, padėdami vienas kitam.

Apie forumą

Tarptautinis universitetų teatrų forumas – kasmetinis universitetų teatrų bendruomenę vienijantis renginys, gyvuojantis nuo 2000 m. – šiais metais minės savo 25-metį. Jis suburia teatru besidomintį akademinį jaunimą į bendrą teatrinę veiklą, organizuoja spektaklių rodymus, siekia atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimui aktualius socialinius, kultūrinius, pilietiškumo, paveldo klausimus, be to, suteikia galimybę pažinti vieniems kitus, bendrauti ir keistis patirtimi. Tai scena pradedantiesiems atlikėjams, įvairių studijų krypčių studentams, kuriuos vienija teatro magija ir saviraiškos poreikis. Universitetų teatras – visada jaunatviškas, jo scena dažnai tampa studentų kūrybiškumo tribūna, o žiūrovams – nauja pažintimi su ateinančia karta.

Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Valstybinis studijų fondas.