MRU studentų pergalės Lietuvos šachmatų čempionatuose - MRU
Naujienos

3 lapkričio, 2021
MRU studentų pergalės Lietuvos šachmatų čempionatuose

Vilniuje baigėsi 2021 m. Lietuvos vyrų ir moterų šachmatų čempionatai, kuriuose puikiai sužaidė MRU šachmatininkai.

Moterų čempionate, kuriame iš viso dalyvavo 14 šachmatininkių, pirmą kartą Lietuvos moterų čempione tapo MRU Teisės ir ikiteisminio proceso programos 1 kurso studentė Gabija Šimkūnaitė, surinkusi 6 taškus iš 7 galimų. Čempionato baigčiai lemiamos įtakos turėjo 4 turas, kuriame Gabijai tiesioginėje dvikovoje pavyko nugalėti pagrindinę konkurentę klaipėdietę Mariją Šibajevą, kuri surinkusi 5,5 taško, iškovojo sidabro medalį. Bronzos medalis atiteko kaunietei Europos senjorų vicečempionei Margaritai Baliūnienei su 4,5 taško.

Vyrų čempionato finalas nesėkmingai prasidėjo mūsų universiteto studentui, didmeistrio titulo laukiančiam Tomui Laurušui. Pirmame ture jis pralaimėjo pagrindiniam konkurentui didmeistriui Titui Stremavičiui. Bet Tomas nepalūžo. Finišavęs 5 pergalėmis iš eilės, Tomas surinko 7 taškus iš 9 galimų ir iškovojo sidabro medalį. Aukso medalis atiteko didmeistriui T. Stremavičiui, surinkusiam 7,5 taško. Trečią vietą užėmė Rokas Klabis su 5,5 taško.

Mūsų universiteto studentai Gabija Šimkūnaitė ir Tomas Laurušas jau už dviejų savaičių Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvaus Europos komandiniame šachmatų čempionate Slovėnijoje. Lietuvos moterų rinktinės lydere šiose varžybose bus MRU docentė tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė.