Naujienos

12 spalio, 2020
MRU jungiasi prie Lietuvos skaitmeninių technologijų lyderių

Augant verslo ir viešojo sektoriaus skaitmenizacijos įtakai valstybių pažangai ir gerovei, Lietuva kol kas atsilieka nuo pažangiausių ES šalių pagal robotizacijos, duomenų bazių, dirbtinio intelekto, kibernetinio saugumo diegimo apimtis.
Statistika rodo, kad Lietuvoje tik kas dešimta įmonė yra suskaitmeninusi savo procesus, o tai viena iš priežasčių, kodėl šalyje darbo našumas daugiau kaip dvigubai mažesnis nei ES šalyse, lyderiaujančiose skaitmeninimo srityje.
Siekdami mažinti šį atotrūkį šalies universitetai, skaitmeninių technologijų centrai (SIC), pramonės ir informacinių technologijų įmones vienijančios asociacijos ir privataus sektoriaus skaitmeninių technologijų lyderiai įsteigė Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono Europinį skaitmeninių inovacijų centrą (ESIC). 
 Tarp 16 patirties skaitmenizavimo projektuose turinčių Lietuvos organizacijų – ir Mykolo Romerio universitetas bei Lietuvos kibernetinių nusikaltimų kompetencijų ir tyrimų centras L3CE, kurie bus atsakingi už kibernetinio saugumo sritį.  
ESIC centrai kuriami visoje Europoje. Jų pagrindinis tikslas - padėti įmonėms pereiti į naujos kartos skaitmeninės ekonomikos amžių, kuriame konkurencingumas priklauso nuo gamybos automatizacijos, robotizacijos, paslaugų ir procesų skaitmenizacijos lygio. 
ESIC veiks vieno langelio principu ir teiks inovacijų paramos ir konsultavimo paslaugas įmonėms ir viešosioms institucijoms. Planuojama, kad Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono ESIC pagelbės daugiau kaip pusei tūkstančio įmonių, bus suskaitmeninta daugiau nei 1000 procesų, su skaitmeninėmis technologijomis dirbti bus apmokyta daugiau nei 5000 specialistų. Prieš investuodamos bendrovės galės išbandyti ketinamas įsigyti ir diegti skaitmenines technologijas, įvertinti jų našumą. 
12 konsorciumo partnerių Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūrai (MITA) pateikė paraišką ESIC veiklos finansavimui.