Geriausių 2014 m. apgintų disertacijų autorių laukia solidūs apdovanojimai - MRU
Naujienos

6 vasario, 2015
Geriausių 2014 m. apgintų disertacijų autorių laukia solidūs apdovanojimai

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva jau devintą kartą organizuojamas konkursas „Geriausios disertacijos“. Mykolo Romerio universiteto mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai kviečiami nuo vasario 2 d. iki kovo 2 d. siūlyti konkursui 2014-aisiais metais Lietuvoje apgintas disertacijas.

Šių metų konkurse tradiciškai bus renkamos geriausios disertacijos, apgintos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio bei humanitarinių ir socialinių mokslų srityse.

Kaip ir ankstesniais metais pasiūlytus darbus vertins autoritetinga komisija, sudaryta iš Lietuvos ir užsienio mokslininkų. Konkurso laureatai bus pagerbti gegužės mėn. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose ir apdovanoti solidžiais rėmėjų prizais.

Šia iniciatyva norima didinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų motyvaciją vykdyti aukščiausios kokybės mokslinę veiklą bei atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kuo jau dabar galime didžiuotis. Konkurso metu siekiama atrinkti tas disertacijas, kurios geriausiai atspindėtų ambicingą LJMS viziją – „Lietuvos mokslininkai – pasaulinio lygio mokslo elitas“.

Renkant geriausius darbus bus atsižvelgiama į tokius kriterijus kaip mokslinių tyrimų svarba ir vertė, tyrimų metodologijos efektyvumas ir naujumas, išvadų pagrįstumas, disertacijos originalumas. Didelis dėmesys ir toliau bus skiriamas disertacijos tema publikuotų darbų kokybei, atliktų tyrimų svarbai tarptautiniu lygiu.

Jau antrus metus iš eilės Lietuvoje apginama virš 450 daktaro disertacijų. Konkurso organizatoriai tikisi, kad ir šiais metais Lietuvos mokslo bendruomenės atstovai aktyviai domėsis savo kolegų darbais ir siūlys konkursui dar daugiau, bet kokybiškų disertacijų.

Disertacijas konkursui „Geriausios disertacijos 2014“ gali siūlyti visi Lietuvos mokslininkai, doktorantai ir LJMS nariai, nuo vasario 2 d. iki kovo 2 d. užpildę siūlymo formą internete adresu http://www.ljms.lt/veikla/disertaciju-konkursas/siulyti-disertacija-2014 . Patys autoriai savo disertacijų apdovanojimams laimėti teikti negali.

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga konkursą „Geriausios disertacijos“ organizuoja nuo 2006-ųjų. Praėjusiais metais šią iniciatyvą rėmė AB TEO LT, bankas DnB Nord, UAB „Kardiolita“ ir Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės fondas.

Daugiau informacijos suteiks:

Julija Baniukevič

Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė

El. paštas disertacija@ljms.lt