Naujienos

18 rugpjūčio, 2020
Dėl COVID-19 apie korupciją pasaulio jaunimo lyderiai diskutavo virtualiai

Rugpjūčio 17 – 22 dienomis vyko vienuoliktoji tarptautinė „Transparency International“ Skaidrumo mokykla. Tai yra didžiausias tokio pobūdžio renginys pasaulyje, nuo mokyklos pradžios jau subūręs daugiau nei 1200 alumnų. Dėl COVID-19 šiemet 130 jaunimo lyderių iš daugiau nei 60 pasaulio šalių visą savaitę diskutuos, klausys ekspertų pranešimų virtualiai.

Savaitės trukmės mokykloje dalyviai lankė intensyvius antikorupcijos kursus, kurių metu sužinojo apie korupcijos priežastis ir kartu su mokyklos lektoriais ieškojo būdų, kaip siekti daugiau skaidrumo ir pasipriešinti korupcijai kasdieniame gyvenime savo šalyse. Ypač daug dėmesio buvo skiriama praktiniams įgūdžiams lavinti, naujausioms antikorupcijos tendencijoms bei iššūkiams, kilusiems pasaulinės COVID-19 pandemijos metu, aptarti, taip pat – kaip įtraukti gyventojus ir įvairių sričių atstovus į skaidrumo iniciatyvas per meną ar kitus naujoviškus įtraukimo būdus. 
Savo patirtimi su dalyviais dalinosi patyrę antikorupcijos ir skaidrumo ekspertai iš Airijos, Argentinos, Australijos, Brazilijos, Italijos, Ispanijos, JAV, JK, Kanados, Kolumbijos, Lietuvos, Meksikos, Pietų Afrikos Respublikos, Taivano, Ukrainos, Vokietijos ir Zimbabvės. Mokyklą organizuoja „Transparency International“ Lietuvos skyrius bendradarbiaudamas su Mykolo Romerio universitetu. Šiemet prie mokyklos organizavimo prisidėjo Juodosios jūros regioninio bendradarbiavimo fondas, JAV Komercijos departamentas, ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras, Taivano fondas demokratijai, „Transparency International“ pasaulinis sekretoriatas kartu su Vokietijos Federaliniu užsienio reikalų biuru.