Mykolo Romerio universiteto (MRU) Teisės mokyklos Viešosios teisės institutas kartu su partneriais Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu, Lietuvos vyriausiuoju administraciniu teismu ir Regionų administraciniu teismu 2026 m. gegužės 8 d. rengia jau tradicine tapusią nacionalinę konferenciją „Administracinės teisės ir proceso aktualijos“.
Renginys bus skirtas paminėti 1926 metų administracinių teismų projekto šimtmetį bei aptarti naujausias administracinės teisės ir proceso aktualijas.
Konferencijoje savo tyrimų rezultatais, įžvalgomis ir praktine patirtimi dalysis garbūs pranešėjai – praktikai ir mokslininkai iš įvairių Lietuvos universitetų bei institucijų. Renginyje aktualiomis administracinės justicijos ir jurisprudencijos temomis pranešimus skaitys 10 pranešėjų, kurių klausysis tiek gyvai konferencijoje dalyvaujantys, tiek nuotoliniu būdu prisijungę klausytojai.
Renginio metu bus nagrinėjamos tokios aktualios temos kaip Lietuvos administracinės teisės kodifikacijos idėjos šimtmetis, administracinių teismų vaidmuo XXI amžiuje, nacionalinio saugumo ir žmogaus teisių derinimas, valstybės tarnybos teisinio reguliavimo pokyčiai, taip pat administracinės justicijos praktikos problematika – nuo teisminės kontrolės migracijos bylose iki asmens teisės į teismą užtikrinimo iššūkių.
Renginys vyks Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje bei bus transliuojamas vaizdo ryšio priemonėmis.
Konferencija skirta teisės mokslininkams, praktikuojantiems teisininkams, studentams ir visiems, besidomintiems administracine teise bei jos raida ir aktualijomis.
Renginio programą galite rasti čia.
Būtina registracija norint dalyvauti gyvai.
Konferencija taip pat bus transliuojama programoje „Seimas – tiesiogiai“ ir Seimo Youtube kanale.
![]() |
![]() |
![]() |


