Tarptautinis seminaras „Klimato kaitos bylinėjimasis: naujas teisininkų vaidmuo?“  - MRU
Kalendorius

Gegužės 18
Tarptautinis seminaras „Klimato kaitos bylinėjimasis: naujas teisininkų vaidmuo?“ 
18 d. 16:00 val., 18 d. 18:30 val.
C-I-414 aud., Mykolo Romerio universitetas, Ateities g. 20, Vilnius

Granthamo tyrimų instituto duomenimis, nuo 2015 m. su klimato kaita susijusių bylų skaičius pasaulyje išaugo daugiau nei dvigubai, o 2022 m. pabaigoje jų bendras skaičius viršijo 2 000. Maždaug ketvirtadalis jų buvo iškeltos 2020–2022 m. Nors didžioji dalis šių bylų yra nagrinėjamos nacionaliniu lygmeniu, tarp jų atsiranda ir tokių, kurios yra reikšmingos Europai. Naujausios teismų praktikos, susijusios su klimato klausimais, didėjimas rodo, kad teisininkams tai – nauja niša. Viena vertus, tai nauja sritis, kurioje jie turi tobulinti savo kompetenciją, kita vertus, tai visuomeninis vaidmuo, kurį jie gali atlikti.

Renginyje bus nagrinėjami naujausi pokyčiai šioje besiformuojančioje teisinių ginčų srityje Europos ir nacionalinėse jurisdikcijose bei analizuojama, kokios pirmosios bylos gali atsirasti Lietuvoje. Renginyje dalyvaus privačios praktikos ir akademinės bendruomenės atstovai iš Danijos, Lietuvos, Lenkijos ir Jungtinės Karalystės.

Seminare apie galimas klimato kaitos bylas Lietuvoje bus pristatomos studentų ir jaunųjų teisininkų idėjos bei konsultuojami praktikai.

Maloniai prašome užsiregistruoti čia.

Renginio programa pateikiama čia.Galerija