Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Konstitucijos 30-metis: nuo ordinarinės iki aukščiausiosios teisės“ - MRU
Kalendorius

Spalio 21
Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Konstitucijos 30-metis: nuo ordinarinės iki aukščiausiosios teisės“
21 d. 09:00 val., 21 d. 16:00 val.
III rūmų Konferencijų salė, Gedimino pr. 53, Vilnius

2022 metų spalį sukanka 30 metų, kai buvo priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija. Spalio 21 dieną, Lietuvos Respublikos Seime rengiama tarptautinė, jau dešimtoji, mokslinė-praktinė konferencija „Konstitucijos 30-metis: nuo ordinarinės iki aukščiausiosios teisės“.

Konferencijoje sveikinimo žodį tars J. E.  Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė.

Konferencijos pirmąjį pranešimą, skirtą jubiliejiniams Konstitucijos metams, skaitys J. E. Latvijos Respublikos Prezidentas, Mykolo Romerio universiteto Garbės daktaras Egils Levits.

Trijų dalių konferencijos programoje iškilūs pranešėjai kalbės apie konstitucinės minties, Konstitucijos teksto ir Konstitucijos aiškinimo tendencijas, aktualius iššūkius ir esminius pokyčius, įvykusius per pastaruosius tris dešimtmečius.

Konferencijos dalyviai iš Estijos ir Lenkijos pristatys šių šalių naujausias konstitucinės justicijos tendencijas. Karo iššūkių Ukrainos Konstitucijai temą atskleis pranešėjas iš Ukrainos.

Konferenciją rengia Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas, Lietuvos advokatūra.

Spalio 21 d. (penktadienį) konferencija nuo 9 val. ryto vyks Seimo konferencijų salėje (III rūmai). Konferenciją bus galima stebėti ir nuotoliniu būdu per televiziją „Seimas - tiesiogiai“ bei „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas".

Visiems, dalyvavusiems gyvai konferencijoje Seime, bus išduodami  dalyvavimą konferencijoje patvirtinantys pažymėjimai. Registracija pažymėjimams gauti bus vykdoma prieš renginį ir jo pertraukų metu prie įėjimo į Seimo konferencijų salę. Pažymėjimai nebus išduodami renginį stebėjusiems nuotoliu.

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Kviečiame užsiregistruoti į konferenciją užpildant trumpą dalyvio anketą čia.

Atvykstant į Lietuvos Respublikos Seimą būtina su savimi turėti ir apsaugos darbuotojams parodyti asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Su konferencijos programa galima susipažinti čia.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.