Tarptautinė konferencija „Teisėjų atrankos, vertinimo ir karjeros modelių įvairovė ir gerosios praktikos“ - MRU
Kalendorius

Birželio 03-04
Tarptautinė konferencija „Teisėjų atrankos, vertinimo ir karjeros modelių įvairovė ir gerosios praktikos“
03 d. 09:00 val., 04 d. 13:00 val.
Mykolo Romerio universitetas, "Zoom" paskyra

Mykolo Romerio universitetas, MRU LAB Teisingumo laboratorija kartu su Lietuvos Aukščiausiuoju Teismu birželio 3-4 dienomis rengia tarptautinę konferenciją „Teisėjų atrankos, vertinimo ir karjeros modelių įvairovė ir gerosios praktikos“ , kurios metu bus pristatyti Europos valstybėse egzistuojantys teisėjų atrankos, vertinimo ir karjeros modeliai, jų privalumai, gerosios praktikos ir iššūkiai.

Pirmąją konferencijos dieną bus diskutuojama apie visuomenės lūkesčius teisėjams, kokios kompetencijos ir savybės yra svarbios, kaip jas įvertinti ir suderinti objektyvų, skaidrų procesą su subjektyvia tokio vertinimo prigimtimi. Antroji diena yra skirta lyderystei teismuose ir profesionalių teisėjų karjeros į teismo vadovus klausimams aptarti.

Apie visa tai diskutuos tarptautinė Projekto ekspertų grupė, Lietuvos ir užsienio teisėjų atrankų ir vertinimo, korupcijos prevencijos, lyderystės ekspertai, savo patirtimi ir pastebėjimais dalinsis teisėjai.

Konferencija yra organizuojama įgyvendinant EEA ir Norvegijos fondų Regioninio bendradarbiavimo fondo finansuojamą tarptautinį projektą „Teisėjo portretas - daugialypis kompetencijų modelis, taikytinas teisėjų skyrimo, vertinimo ir atrankos procedūrų metu“ (angl. "The Portrait of a Judge" - a multi-dimensional model of competencies to be measured during the procedures of selection, evaluation and promotion of judges"). Šio projekto tikslas – sukurti inovatyvų, moksliškai pagrįstą, objektyviais kriterijais paremtą kompleksinį teisėjo kompetencijų modelį. Projekto vadovaujantis partneris – Mykolo Romerio universitetas, partneriai: Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Albanijos Aukščiausiasis Teismas, Albanijos Aukštoji Teismų Taryba, Prahos Metropoliteno universitetas, Oslo universitetas.

Konferencija vyks anglų kalba.

Pranešimai ir diskusijos vyks gyvai, renginys bus transliuojamas tiesiogiai internetu. 

KONFERENCIJOS TRANSLIACIJOS NUORODA

KONFERENCIJOS PROGRAMA ANGLŲ KALBA

 Galerija