Nacionalinė teisės žinių olimpiada - MRU
Kalendorius

Gegužės 31
Nacionalinė teisės žinių olimpiada
31 d. 09:00 val., 31 d. 20:00 val.
Mykolo Romerio universitetas, Ateities g. 20, Vilnius

Jau prasidėjo Lietuvos moksleivių registracija į Nacionalinę teisės žinių olimpiadą. Aštuntus metus rengiamos ir didelio pasisekimo sulaukusios iniciatyvos organizatoriai šiais metais tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių susidomėjimo.

Šių metų olimpiados šūkis – „Tu gali daugiau, nei galvoji“ – kviečia jaunimą domėtis ir pažinti teisę, auginti savo talentus, kurti profesinius ryšius. Aktyviam, pozityviam ir kuriančiam jaunimui, kuris supranta, kad savęs pažinimas, karjeros planavimas, teisės ir pilietiškumo išmanymas – būtina sąlyga veikti, olimpiados organizatoriai siūlo susikurti savo svajonių ateitį.

„Lietuvai reikia kuo daugiau smalsių, savo teises saugančių žmonių, kurie naujomis iniciatyvomis prisidėtų kuriant atvirą, pilietinę, demokratinę visuomenę, stiprinant teisinį pamatą. Be galo prasmingas šių metų iniciatyvos šūkis – „Tu gali daugiau, nei galvoji!“. Todėl išdrįskite, siekite savo tikslų, būkite savo likimo kalviais, o šiame kelyje pirmoji pergalė tebus įveiktas Nacionalinės teisės žinių olimpiados iššūkis“, – linki Olimpiados globėja Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės teigimu, mūsų šalies ir visos Europos stiprybė – jos talentai.

„Olimpiada suteikia galimybę jauniems žmonėms pasitikrinti teisės žinias bei sužinoti, kaip teisė veikia kasdieninėse situacijose, su kuriomis susiduria jaunimas. Tad kviečiame leistis į šią kupiną patyrimų kelionę ir kartu su mumis atskleisti savo talentus, stiprybes, o galbūt savo silpnybes paversti stiprybėmis“, – sako MRU prof. dr. L. Jakulevičienė.

Olimpiadoje kviečiami dalyvauti 5–8 klasių ir 9–12 klasių moksleiviai. Olimpiada vyks keliais etapais. Pirmasis etapas numatytas 2023 m. gegužės 31 d. nuotoliniu būdu internetinėje platformoje www.teisekiekvienam.lrt.lt. 5–12 klasių mokiniai atsakys į iš anksto paruoštus testo klausimus. 300 geriausiai testą išlaikiusių moksleivių bus pakviesti į antrąjį finalinį olimpiados etapą, kuris vyks birželio 16 d. Mykolo Romerio universitete. Olimpiadoje pirmą kartą kviečiami dalyvauti ir lietuviai, gyvenantys užsienio valstybėse.

„Siekiame padrąsinti jaunuolius patikėti savimi ir savo sėkmingos ateities galimybėmis. Nuolat besikeičiančiame, kupiname iššūkių gyvenimo tarpsnyje, kai sprendžiamas studijų ir būsimos profesijos pasirinkimo klausimas, labai reikia padrąsinimo bei tikėjimo. Turėdami platų socialinių partnerių būrį, profesionalius dėstytojus, mentorių tinklą, kuriame jų patirtimi grįstą įdomią kelionę teisės pažinimo keliu“, – teigia Olimpiados koordinatorė, MRU Teisės mokyklos dekanės patarėja Akvilė Alauskaitė.

Gegužės 31 d. internetinėje platformoje www.teisekiekvienam.lrt.lt vyks ir tradicinis teisės žinių testas visuomenei, kuriame kiekvienas norintis galės pasitikrinti savo teisės žinias. 

Visus norinčius dalyvauti maloniai kviečiame registruotis čia.

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Olimpiadą globoja Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija. Vertingus prizus nugalėtojams įsteigė tarptautinė advokatų kontora „Eversheds Saladžius, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacija, Teisėjų padėjėjų asociacija ir kiti iniciatyvos partneriai. Šią iniciatyvą palaiko Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, visos svarbiausios Lietuvos teisinės institucijos: Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Lietuvos advokatūra, Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos generalinė prokuratūra, Lietuvos antstolių rūmai, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Lietuvos Muitinės departamentas, Lietuvos kalėjimų tarnyba prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos.

Daugiau informacijos apie olimpiadą: https://teisekiekvienam.lrt.lt.

Daugiau informacijos apie Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklą:

MRU Teisės mokykla vykdo klasikinę teisės ir penkias specializuotas teisės bakalauro studijų programas, 14 magistratūros studijų programų, iš kurių 7 – tarptautinės, vykdomos su užsienio universitetais. Pirmoji Lietuvoje akreditavo ir įgyvendina teisės 5 LL.M programas, skirtas praktikams gilinti specializuotas žinias. Kasmet MRU Teisės mokykla pritraukia apie 400 teisės studentų iš Lietuvos ir apie 100 užsienio, daugiausia Ukrainos, studentų. Studentai turi galimybę atlikti praktiką ir įsidarbinti daugiau kaip 200 Teisės mokyklos partnerių Lietuvoje ir užsienyje. 2023 metais Pasauliniame universitetų QS reitinge teisės (Law) kryptyje MRU teisė vienintelė iš Lietuvos universitetų patenka į geriausių pasaulio teisės mokyklų 250-ką.Galerija