Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas „Bičiuliai, mes – kartu“ - MRU
Kalendorius

Kovo 10
Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas „Bičiuliai, mes – kartu“
10 d. 14:00 val., 10 d. 15:00 val.
Bičiulių sodas, Didlaukio g. 55, Vilnius

Kviečiame MRU bendruomenę: studentus, dėstytojus, administraciją –  švęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo progą kartu –  Bičiulių sode.

Simboliška, bet būtent Bičiulystė ir palaikymas – itin svarbūs ir Ukrainos laisvės kovos kontekste.

Visiems šio sodo medžiams yra suteikti simboliniai įvairių bendražmogiškųjų vertybių pavadinimai – iš viso 39 medžiai. Tarp jų visų: Laivės, Drąsos, Žmogaus teisių, Taikos, Teisingumo, pagarbos žmogui ir sąžiningumo teisinės valstybės ir kt. – į jas norime atkreipti visų dėmesį ir išreikšit palaikymą.

Kviesime dalyvius savo rankomis papuošti simbolinėmis Bičiulių sodo medžius Ukrainos ir Lietuvos valstybinių vėliavų spalvos juostelėmis, išskleisime Ukrainos vėliavą. Nufotografuosime ir patalpinsime soc.medijoje.

Kovo 11 d. ypatinga mūsų universitetui. 1990 metais  atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, pirmąjį savo istorijos puslapį atvertė ir Mykolo Romerio universitetas (MRU) – jau praėjus vos mėnesiui po nepriklausomybės atkūrimo paskelbimo buvo įsteigta aukštoji mokykla, kuriai vėliau 2004 metais suteiktas Mykolo Romerio universiteto vardas. Bičiulių sodas – įkurtas kaip vienas iš universiteto įkūrimo paminėjimui skirtų iniciatyvų. Sodo koncepciją pasiūlė, parinko medžius ir konsultavo japoniško sodo Lietuvoje pradininkas Kęstutis Ptakauskas. Sodo kūrimo etape jau pasodinti 24 trijų metrų aukščio japoniškų sakurų (lot. Prunus Sargenti) ir 15 dviejų metrų aukščio japoniškų šermukšnių (lot. Sorbus Dodong) medžiai. Sodo koncepcijos autorius japoniškas sakuras ir šermukšnius parinko neatsitiktinai: sakura simbolizuoja vidinį orumą, kilnumą, jaunystę ir atsinaujinimą, šermukšnis – vidinį grožį, privatumą, taiką ir prieglobstį.