Bendrovių teisės skaitmeninimas: harmonizavimo iššūkiai ir galimybės pasirinktose jurisdikcijose (DigiCoL), Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0204 - MRU

Bendrovių teisės skaitmeninimas: harmonizavimo iššūkiai ir galimybės pasirinktose jurisdikcijose (DigiCoL), Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0204

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0204             
Projekto pavadinimas: „Bendrovių teisės skaitmeninimas: harmonizavimo iššūkiai ir galimybės pasirinktose jurisdikcijose (DigiCoL)
Projekto vykdymo laikotarpis: 2021-07-07 iki 2023-07-06
Podoktorantūros stažuotojas – dr. Ivan Romashchenko
Podoktorantūros stažuotės vadovas – prof. dr. Virginijus Bitė

Santrauka: Tyrimo tikslas – įvertinti bendrovių teisės skaitmeninimo mechanizmus ES teisėje, Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose ir Ukrainoje bei pasiūlyti rekomendacijas jiems patobulinti. Tyrimas bus atliekamas naudojant universitetų internetinius ir fizinius išteklius, internetinius pasirinktų jurisdikcijų juridinių asmenų registrus ir atitinkamus ES internetinius išteklius. Tyrimo metu reikės susipažinti su nacionaliniais bendrovių teisės įstatymais, teismų praktika pasirinktose šalyse, bendrovių steigimo dokumentų šablonais. Bus naudojami šie tyrimo metodai: lyginamoji, sisteminė, istorinė analizė ir sintezė. Be to, bus vykdoma apklausa Lietuvos verslo sektoriuje naudojant Google Forms. Respondentų bus klausiama, ar jie naudojasi elektroninėmis priemonėmis savo verslo veikloje, jei taip – kokiose procedūrose, ar yra patenkinti, kaip elektroninės priemonės naudojamos verslo veikloje, ir kokių pasiūlymų jie turi internetinių procedūrų reguliavimo bendrovių teisėje patobulinimui. Respondentų el. pašto adresai bus rasti iš viešai prieinamos informacijos internete, taip pat per verslo asociacijas, į kurias bus kreiptasi. Remiantis Direktyvos įgyvendinimo tyrimu, bus parengti kriterijai, o svarbiausios jurisdikcijos bus reitinguojamos (kiekvienam išskirtam kriterijui priskiriant 0 arba 1).

Siekiamas rezultatas: Vykdant projektą bus pasiekti šie rezultatai: 3 straipsniai, pateikti recenzuojamiems teisės žurnalams, indeksuojamiems Web of Science ir (arba) Scopus duomenų bazėje, 3 moksliniai pranešimai tarptautinėse konferencijose. Paskelbtuose rezultatuose bus pateiktos rekomendacijos dėl teisės aktų ir praktikos, pasiūlymai dėl tolesnio mokslo plėtojimo tiriamoje srityje ir jie bus naudojami kaip informacinė medžiaga studentams atitinkamuose edukaciniuose kursuose.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“. Dotacijos sutartis su Lietuvos mokslo taryba (LMT).