
Kodėl kai kurios moterys, vaikystėje patyrusios smurtą ar nepriežiūrą, suaugusios linkusios toleruoti psichologinį ar fizinį smurtą artimuose santykiuose? Ar religingumas gali padėti apsisaugoti nuo destruktyvių santykių modelių, ar priešingai – juos įtvirtina?
Šiuos jautrius ir visuomenei aktualius klausimus nagrinėjo Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto magistrantė Justyna Roževič. Jos baigiamasis darbas (vadovė – MRU dr. Aistė Bakaitytė–Bagdonė) sulaukė reikšmingo įvertinimo – Lietuvos katalikų mokslo akademija skyrė premiją už krikščionybės ar krikščioniškosios kultūros tyrinėjimus.
Tyrime analizuotos vaikystės traumų, prisirišimo modelių, religingumo, rizikingo seksualinio elgesio sąsajos su smurto toleravimu artimuose santykiuose.
„Rezultatai parodė, kad religingumas ne tik neapsaugojo, bet kai kuriais atvejais (kai religingumas kyla iš išorinio spaudimo ir kaltės, o ne vidinių įsitikinimų) net stiprino ryšį tarp skaudžių vaikystės patirčių ir smurto santykiuose suaugus“, – dalinasi J. Roževič.
Bernardinai.lt portale publikuotas straipsnis apie tyrimą – čia.