
Marijampolėje vyko mokslinė–praktinė konferencija „Socialinės paslaugos: nuo administravimo iki paslaugos gavėjo“, kurią organizavo Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrius ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademija (SUA). Konferencija tapo svarbia diskusijų ir patirties dalijimosi platforma, kviečianti iš paslaugų kiekybės eiti link kokybės.
Konferencijoje siekta suburti socialinių paslaugų politikos formuotojus, administravimo specialistus, mokslininkus ir praktikus bendram dialogui apie efektyvų socialinių paslaugų administravimą bei kokybės užtikrinimą paslaugų gavėjui. Renginyje buvo nagrinėjami socialinių paslaugų teikimo iššūkiai, pristatyti nauji kokybės reikalavimai ir jų įgyvendinimo strategijos, pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais.
„Administruojant socialines paslaugas pagrindinis tikslas – kurti pokytį, įgalinantį paslaugų gavėją. Šiame procese socialiniai darbuotojai turi atrasti savo, kaip profesionalo, vaidmenį, augti ir tobulėti. Labai svarbu plėtoti bendradarbiavimą, kuris padeda sukurti pokytį“, – akcentavo Lietuvos Respublikos (LR) Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų grupės vadovė Violeta Toleikienė.
Socialiniai darbuotojai kasdien susiduria su daugybe profesinių ir emocinių iššūkių, kurie reikalauja nuolatinio žinių atnaujinimo, stiprios vidinės motyvacijos ir atsparumo.
„Vis daugiau paslaugų gavėjų susiduria su daugialypėmis problemomis – nuo psichikos sveikatos iššūkių iki socialinės atskirties. Todėl būtina stiprinti profesinę paramą socialiniams darbuotojams, kurti aiškias kvalifikacijos kėlimo strategijas, investuoti į darbuotojų emocinį saugumą, diegti veiksmingus tarpžinybinio bendradarbiavimo modelius, kurie leistų geriau atliepti nuolat kintančius paslaugų gavėjų poreikius“, – teigė Marijampolės savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Jolita Žukelienė.
„Anksčiau mes ėjome į socialinių paslaugų kiekybę, dabar keliaujame į kokybę. Ji atveria kelią gilesniam požiūriui į žmogų ir jo poreikius. Socialinių paslaugų kokybė padeda kurti tvarią ir saugią visuomenę“, – paslaugų kokybės reikšmę apibūdino MRU SUA lektorė doc. dr. Salomėja Karasevičiūtė.
Antroje konferencijos dalyje dalyviai dirbo fokus grupėse. Jose, taikant SSGG (stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių) analizę, buvo kuriami efektyvesni socialinių paslaugų administravimo modeliai.
„Socialinis darbas – nuolat kintantis procesas. Socialinių darbuotojų kompetencijų tobulinimas, žinių atnaujinimas yra būtinas, siekiant užtikrinti kokybiškas socialines paslaugas. SUA turi ilgametę patirtį rengiant socialinius darbuotojus, organizuojant profesinių kompetencijų tobulinimo renginius. Ši konferencija – puikus bendradarbiavimo su socialiniais partneriais pavyzdys, kuriantis bendrystę tarp administratorių, socialinio darbo praktikų ir akademinio pasaulio atstovų”, – akcentavo Svajonė Rainienė, MRU SUA lektorė.
Konferencijos metu MRU SUA atstovai pristatė universitetinių studijų galimybes Marijampolėje, tarp kurių ir labai aktuali studijų programa „Socialinis darbas ir žmogaus teisės“. Studentai, dėl glaudaus bendradarbiavimo su socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis, įgyja ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, būtinų teikiant kokybiškas, žmogaus orumą užtikrinančias paslaugas.