MRU stiprina pozicijas tarptautiškumo srityje: jungtinės studijos, mobilumas ir įvairovė - MRU
Naujienos

20 gegužės, 2025
MRU stiprina pozicijas tarptautiškumo srityje: jungtinės studijos, mobilumas ir įvairovė
Universitetas

Tarptautiškumas šiandien suprantamas plačiau nei tik užsienio studentų pritraukimas. Tai apima partnerystes su kitų šalių universitetais, bendras studijų programas, akademinių darbuotojų mainus, doktorantūros studijų tarptautiškumą. Šioje srityje išsiskiria Mykolo Romerio universitetas (MRU), kuris pagal daugelį tarptautiškumo rodiklių užima vienas aukščiausių pozicijų.

MRU nuosekliai investuoja į tarptautinį bendradarbiavimą, siekdamas sudaryti galimybes studentams ir akademiniam personalui įgyti tarptautinės patirties, perimti geriausią užsienio universitetų patirtį, geriau pažinti įvairių šalių kultūrą. Naujausiais žurnalo „Reitingai“ duomenimis, net 6,3 proc. visų MRU siūlomų programų yra jungtinės („joint degree“) su užsienio universitetais – tai aukščiausias rodiklis tarp vertintų valstybinių universitetų. MRU – pirmasis universitetas Lietuvoje, turintis dvigubo diplomo programą su akademiniais partneriais Korėjos Respublikoje. Jaunimas mielai renkasi MRU ir Busane (Pietų Korėjoje) veikiančio Dongseo universiteto originalias dvigubo diplomo programas „Skaitmeninių medijų kūrimas“ ir „Žaidimų kūrimas bei skaitmeninė animacija“, taip pat Korėjos kalbos ir kultūros studijas MRU Karaliaus Sedžiongo institute bei japonų kalbos mokymosi galimybę. Paklausios ir dvigubo diplomo programos su Prancūzijos Savoie-Mont-Blanc, Bordo universitetais.

Pastebimas augimas ir doktorantūros studijų srityje – užsienio doktorantų dalis tarp visų doktorantų pasiekė 17,5 proc., o tai universitetui lėmė antrąją vietą šalyje pagal šį rodiklį. Taip pat ženkliai išaugo akademinio personalo mobilumas – 71,7 proc. MRU akademinių darbuotojų šių metų žurnalo duomenimis sudarė atvykę dėstytojai iš užsienio pagal „Erasmus“ programą. Pernai metų duomenimis šis rodiklis siekė 44,2 proc. Dar labiau padidėjo ir pagal mainų programas į užsienio universitetus išvykstančių dėstytojų skaičius – nuo 46,4 proc. iki 80,7 proc.

„Mūsų strateginis tikslas – būti universitetu be sienų. Mums svarbu, kad tiek mūsų studentai, tiek dėstytojai turėtų galimybę veikti tarptautinėje akademinėje erdvėje, mokytis iš geriausių, patys ir kartu su užsienio partneriais kurti socialinių mokslų inovacijas. Tarptautiškumas mums nėra tik tikslas – tai mūsų kasdienybė,“ – sako Mykolo Romerio universiteto rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, Tarptautinės universitetų asociacijos (IAU) viceprezidentė, Europos reformų universitetų aljanso (ERUA) prezidentė.

ERUA (European Reform University Alliance) – tai ambicinga Europos universitetų partnerystė, jungianti pažangius, socialiai atsakingus universitetus, orientuotus į atvirą, tarpdisciplininį ir kritinį mąstymą skatinantį mokymąsi. Būdama ERUA nare, MRU aktyviai prisideda prie bendros Europos aukštojo mokslo erdvės stiprinimo.

Kryptingas MRU darbas tarptautiškumo srityje prisideda prie platesnio tikslo – stiprinti Lietuvos aukštojo mokslo konkurencingumą tarptautiniu lygmeniu. Universitetų gebėjimas bendradarbiauti, keistis ir veikti globaliame kontekste tampa vis svarbesnis tiek studijų kokybei, tiek Lietuvos, kaip studijų krypties, patrauklumui.