Mokslinės minties šventė MRU: kai universitetas pažvelgia į save - MRU
Naujienos

6 gegužės, 2025
Mokslinės minties šventė MRU: kai universitetas pažvelgia į save
Sūduvos akademija
Teisės mokykla
Viešojo valdymo ir verslo fakultetas
Žmogaus ir visuomenės studijų fakultetas
Viešojo saugumo akademija

Kasmet gegužės viduryje Mykolo Romerio universiteto bendruomenė susiburia tam, kad prisimintų, kodėl universitetas yra daugiau nei pastatai, tvarkaraščiai ar titulai. Tai akimirka, kai susitinkame ne tik klausytis, bet ir girdėti – vieni kitus, save, ir profesorių Mykolą Römerį, kurio idėjos vis dar gyvos mūsų paskaitose, diskusijose ir net tyliose abejonėse.

Šių metų „Mokslinės minties šventė“ – ypatinga. Minime 35-erius metus kartu su Lietuvos valstybe. Per šį laiką užaugo karta, o gal net dvi. Profesoriai, kuriuos studentai kadaise sveikino auditorijose, šiandien pasitinka savo buvusius studentus kaip kolegas. Universitetas tapo vieta, kur mokslas, valstybė ir žmogus susitinka ne teorijose, o kasdienybėje.

Gegužės 15 d. 11 val. I-414 auditorijoje (Ateities g. 20, Vilnius) kviečiame dalyvauti šventėje, kuri nėra tik proginis renginys – tai laikas sustoti. Išklausyti. Suprasti, kiek daug telpa į tris dešimtmečius: studijų reformos, idėjos, mokslo atradimai, kartais ir tyla.

Šventėje kalbės rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė, Senato pirmininkas prof. dr. Romas Prakapas. Bus įteikti Senato garbės ženklai – žmonėms, kurių darbas tyliai, bet tvirtai formuoja universitetą. Svarbiausia – išgirsite mintis, kurios gyvena ilgiau nei viena karta.

Prof. dr. Ieva Deviatnikovaitė kvies pažvelgti į Mykolą Römerį ne kaip į istorinį simbolį, bet kaip į žmogų – jo mąstymą, nerimą, tikėjimą universitetu kaip atsakomybe. Pagerbsime moksleivius ir studentus – tuos, kurie šiandien rašo, kuria, galbūt jau rytoj ves mus tolyn.

Universiteto kieme sodinsime ąžuolą. Ne iš įpročio. Ne dėl nuotraukos. O todėl, kad šaknys mums svarbios. Ir kad po 10 ar 50 metų galėtume parodyti ne tik pastatus, bet ir vertybes, kurios išliko.

Po oficialiosios dalies – pokalbiai be mikrofonų, kava, šypsenos, gal net netikėti susitikimai su tais, kurių seniai nematėte.

Kviečiame dalyvauti. Būti kartu. Prisiminti, kas svarbu.