
2025 m. gegužės 5–9 dienomis Mykolo Romerio universitete (MRU) vyko Erasmus+ mišri intensyvi programa (BIP) „Visuomenės fizinio aktyvumo skatinimas per viešojo ir privataus sektoriaus partnerystes“ (angl. Activating physical activity of the population through public-private partnerships), kurios turinį kūrė ir veiklas koordinavo Viešojo valdymo ir verslo fakulteto Vadybos ir politikos mokslų instituto profesorė dr. Vilma Čingienė.
Šioje tarpdisciplininėje programoje dalyvavo magistrantūros studentai, studijuojantys sporto industrijų, sporto studijų, viešojo administravimo, vadybos ir politikos mokslų programas, atvykę iš 7 užsienio valstybių universitetų: Suomijos Jyvaskylos universiteto, Italijos Cassino ir Pietų Lacijaus universiteto, Lenkijos J. Pilsudskio fizinio lavinimo universiteto Varšuvoje, Latvijos sporto švietimo akademijos ir kitų partnerių institucijų. Programoje taip pat dalyvavo ir Erasmus-Mundus tarptautinės magistrantūros studijų studentai.
Programos akademinė dalis buvo orientuota į tarpsektorinių sprendimų paieškas fizinio aktyvumo srityje, ypatingą dėmesį skiriant tarptautinės sporto industrijos rinkos analizei. Dalyviai nagrinėjo sporto ir fizinio aktyvumo industrijos rinkos specifiką, tarptautines tendencijas, sektoriaus veikimo principus bei galimybes skatinti visuomenės fizinį aktyvumą per viešojo ir privataus sektoriaus partnerystes.
Be paskaitų ir diskusijų, dalyviai aktyviai įsitraukė į grupinius darbus, protmūšį, hakatoną, kūrė projektinius sprendimus savo šalių ir įvairių gyventojų grupių kontekste.
Po intensyvaus akademinio darbo, studentai dalyvavo fizinio aktyvumo pratybose, kurias surengė MRU Bendruomenės gerovės centro Sveikatingumo ir sporto skyrius.
Gegužės 6 d. dalyviai lankėsi Šiuolaikinio meno centre Vilniuje, kur vyko ekskursija po parodą „Augustas Serapinas. Kūno kultūra“. Tą pačią dieną vyko ir interaktyvus judesio užsiėmimas su lektoriumi Justu Kučinsku, daugkartiniu Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionu, Europos vicečempionu bei pasaulio čempionatų finalininku, judesio mokyklos „Movement Vilnius“ įkūrėju. Užsiėmimas vyko centre, skatindamas kūrybingą požiūrį į judesį ir jo integraciją į kasdienį gyvenimą.
Gegužės 7 d. dalyviai vyko į edukacinę-kultūrinę kelionę į Trakus, kur ne tik susipažino su miestu, bet ir dalyvavo irklavimo treniruotėje Trakų sporto bazėje. Kadangi dėl oro sąlygų nebuvo galimybės irkluoti Galvės ežere, buvo surengtos grupių varžytuvės „Concept“ irklavimo treniruokliais.
Ši BIP programa – puikus pavyzdys, kaip tarptautinis ir tarpdisciplininis akademinis bendradarbiavimas gali skatinti tarpsektorinį dialogą, studentų tarptautiškumą bei spręsti visuomenės sveikatos iššūkius per įtraukias, į praktinį pritaikymą orientuotas veiklas.