Kai technologijos keičia tarnybą: „užtikrinti sienos saugumą dabar – malonumas“ - MRU
Naujienos

21 gegužės, 2025
Kai technologijos keičia tarnybą: „užtikrinti sienos saugumą dabar – malonumas“
Viešojo saugumo akademija

Darbas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje šiandien – tai ne tik atsakinga pareiga, bet ir galimybė dirbti su moderniausiomis technologijomis, kurios kardinaliai keičia kasdienę pareigūnų rutiną. Dronai, pažangios stebėjimo sistemos, modernūs laivai ir naujausi automobiliai – visa tai leidžia ne tik efektyviau saugoti valstybės sieną, bet ir patirti tikrą profesinį pasitenkinimą. Kaip sako patys VSAT pareigūnai – užtikrinti sienos saugumą dabar yra malonumas.

Agnė Vereškienė, VSAT Tarptautinio bendradarbiavimo valdybos Europos Sąjungos ir Frontex reikalų skyriaus viršininkė, Mykolo Romerio universitete (MRU) baigė visų pakopų studijas – bakalauro, magistro ir doktorantūros. Nors karjeros siekti galėjo įvairiomis kryptimis, labiausiai viliojo tarnyba sienos apsaugoje.

„Norėjau dirbti pasienyje, ne policijoje ar teisės srityje. Nuvykau į Vilniaus pasienio rinktinę ir pasakiau, kad noriu būti pasieniete. Man pasirodė, kad tai kažkas įdomesnio, dar nepažinto, kur ir norėjosi save realizuoti. Pradėjau nuo paprastos vyresniosios pasienietės“, – prisimena A. Vereškienė.

Ji vardija, kokios plačios veiklos galimybės atsiveria dirbant Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT).

„Jei myli šunis, gali būti kinologas. Jei patinka dirbti su žmonėmis – labai atsakingas darbas kontrolės punkte. Turimi dronų sistemas, su kuriomis galima dirbti. Taip pat galima patruliuoti – turime naujausius automobilius, todėl užtikrinti sienos saugumą dabar yra malonumas.

Turime Pakrančių apsaugos rinktinę su moderniausiais laivais, kurie atkeliavo pernai. Turime spec. paskirties būrį – kam patinka veiksmas ir ginklai. Turime aviacijos valdybą, kuri įsitraukia į paieškos ir gelbėjimo operacijas, bei patruliuoja. Taigi savęs panaudojimo galimybės ypatingai plačios ir didelės“.

Marius Drūtys, VSAT Sienos kontrolės organizavimo valdybos Nacionalinio koordinacinio centro viršininkas, VSAT tarnyboje taip pat perėjo virtinę karjeros laiptelių.

O susidomėjimas VSAT, sako, „augant mažam miestely prie Lenkijos sienos“ atėjo savaime.

„Pradėjęs nuo paprasto pasieniečio specialios paskirties skyriuje, vėliau dirbau teisės padalinyje, ir tik tuomet atsidūriau čia, kur esu“, – sako M.Drūtys, MRU baigęs „Teisės ir valstybės sienos apsaugos“ studijų programą.

„Mūsų padalinys atsakingas už žinojimą, kas vyksta ant sienos - už informacijos apdorojimą ir jos perdavimą sprendimų priėmėjams“, – Nacionalinio koordinacinio centro funkciją apibūdina M. Drūtys, ir priduria iš esmės trimis žodžiais nusakydamas visą VSAT prasmę: „Esame valstybės sargai“.