MRU Sūduvos akademijoje – įkvepianti jaunųjų tyrėjų konferencija „Studentų taikomieji tyrimai“ - MRU
Naujienos

8 gegužės, 2025
MRU Sūduvos akademijoje – įkvepianti jaunųjų tyrėjų konferencija „Studentų taikomieji tyrimai“
Sūduvos akademija

Mykolo Romerio universiteto (MRU) Sūduvos akademijoje (SUA) vyko kasmetė konferencija „Studentų taikomieji tyrimai“, sukvietusi gausų būrį jaunųjų tyrėjų, norinčių dalintis savo mokslo pasiekimais ir idėjomis. Konferencijos tikslas – skatinti studentų mokslinę saviraišką ir ieškoti sprendimų, atliepiančių regiono poreikius socialinių, humanitarinių bei technologijos mokslų srityse. Konferencijos organizatoriai džiaugėsi aktyviu studentų dalyvavimu tyrimuose, kurie ugdo mokslinio-tiriamojo darbo kompetencijas.

Jau tradicija tapusioje konferencijoje buvo pristatyta 100 studentų tyrimų, apimančių platų temų spektrą: nuo anglų verslo kalbos ir komunikacijos, teisės vaidmens valstybės plėtroje, verslo bei vadybos tendencijų iki socialinio darbo iššūkių, vaikystės pedagogikos aktualijų, finansų valdymo globalių pokyčių akivaizdoje bei skaitmeninių technologijų ir kibernetinio saugumo klausimų 4.0 pramonės revoliucijos kontekste.

MRU SUA dekanė dr. Raimonda Bogužaitė, sveikindama studentus, akcentavo mokslinių tyrimų naudą.„Ši konferencija turi didelę reikšmę studentų asmeniniam ir profesiniam augimui, kritinio mąstymo ugdymui, mokslinio-tiriamojo darbo gebėjimų stiprinimui, viešo kalbėjimo įgūdžių lavinimui. Studentai gali pritaikyti teorines žinias, susipažįsta su skirtingomis tyrimų metodikomis ir jas pritaiko praktikoje. Be to, dalyvaudami tyrimuose jie mokosi formuluoti problemas, kelti hipotezes, rinkti ir analizuoti duomenis. Pristatomi tyrimai dažnai susiję su iššūkiais versle, visuomenėje, socialinių partnerių įmonėse ir įstaigose, todėl studentai mokosi ieškoti praktinių sprendimų. Taip ugdomi darbo rinkai reikalingi įgūdžiai“, – pabrėžė dr. R. Bogužaitė.

Plenariniame posėdyje buvo pristatyti 8 pranešimai. Po jų darbas vyko 9 diskusijų grupėse. Konferencijos rengėjai džiaugėsi šiemet ypač išaugusiu studentų aktyvumu ir noru spręsti realias problemas.
„Kasmet didėja studentų konferencijoje perskaitomų pranešimų skaičius: 2022 metais jų skaityta 47, 2023 m. – 58, 2024 m. – 74, o šiemet  – net 100. Dalis studentų, kurie parengė baigiamuosius darbus ir konferencijoje skaitė pranešimus, rašys straipsnius ir tai bus jų pirmosios mokslinės publikacijos. Vienas iš baigiamojo darbo vertinimo kriterijų – jo pritaikomumas praktikoje. Šį aspektą turi dauguma pristatomų tyrimų“, – teigė vienas iš konferencijos organizatorių SUA Ugdymo mokslų, teisės ir žmogaus gerovės instituto direktorius Kęstutis Traškevičius.

Studentai akcentavo praktinę konferencijos reikšmę. „Galimybė pristatyti savo tyrimą platesnei auditorijai ir išgirsti grįžtamąjį ryšį iš specialistų suteikia daugiau pasitikėjimo savo žiniomis bei motyvacijos tęsti mokslinius tyrimus. Be to, tyrimai ne tik padeda gilinti žinias, ugdo kritinį mąstymą, bet ir prisideda prie profesinio tobulėjimo,“ – sakė SUA studentų atstovybės pirmininkas Lukas Cikana.

Konferenciją „Studentų taikomieji tyrimai“ vainikuos recenzuojamų straipsnių rinkinys, kuriame bus publikuoti aktualiausi tyrimų rezultatai – ir tai bus dar vienas svarbus žingsnis studentų moksliniame kelyje.