"Viešojo sektoriaus organizacijų atsparumo ir jo poveikio teikiamų paslaugų kokybei nustatymo galimybės (akronimas – VISA)" - Nr. 13.1.1-LMT-K-718-05-0032 - MRU

„Viešojo sektoriaus organizacijų atsparumo ir jo poveikio teikiamų paslaugų kokybei nustatymo galimybės (akronimas – VISA)” – Nr. 13.1.1-LMT-K-718-05-0032

Projekto Nr. 13.1.1-LMT-K-718-05-0032             
Projekto pavadinimas:Viešojo sektoriaus organizacijų atsparumo ir jo poveikio teikiamų paslaugų kokybei nustatymo galimybės (akronimas – VISA)”.
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-11-04 iki 2023-08-31.
Projekto vadovas – prof. dr. Mindaugas Butkus, mindaugas.butkus@mruni.eu.

Santrauka: 2020 m. pradžioje kilusi koronaviruso (COVID-19) pandemija sukėlė netikėtus ir esminius iššūkius įvairiose valstybės gyvenimo srityse – visų pirma sveikatos, bet taip pat socialinės apsaugos, švietimo, kultūros ir daugelyje kitų sektorių. Pandemijos sukeltas šokas privertė per neįtikėtinai trumpą laiką transformuoti savo įprastas rutinas, įgyti naujų įgūdžių, veikti kitomis, nei iki šiol buvo įprasta, sąlygomis ir demonstruoti lyderystę, kuri nepaklūsta įprastiems, mums pažįstamiems dėsniams, ir diktuoja naujas, kol kas vis dar išeinančias iš mūsų pažinimo ribų, tendencijas. Viešasis sektorius Covid-19 pandemijos metu susidūrė su dideliu iššūkiu, užtikrinant viešųjų paslaugų teikimą. Dauguma viešojo sektoriaus organizacijų nebuvo pasiruošusios tinkamai funkcionuoti pandemijos sąlygomis, todėl natūralu, kad buvo susidurta su gebėjimų ir pajėgumų stoka veikti Covid-19 pandemijos aplinkoje. Viešojo sektoriaus organizacijų vaidmuo ypatingai svarbus siekiant ekonominio ir socialinio atsigavimo, t.y. ne tik pandemijos metu, bet ir po jos. Jis privalo imtis lyderystės vaidmens siekiant ilgalaikio tvaraus atsigavimo, buriant bendruomenes, teikiant joms reikiamų įgūdžių veikti pandemijos sąlygomis, įveiklinant skaitmenizacijos procesus visų pirma savo aplinkoje, teikiant kokybiškas paslaugas. Viešas sektorius privalo demonstruoti savo stipriąsias puses, kad tiek privatus verslas, tiek bendruomenės jomis patikėtų ir sutelktų bendras pajėgas kovai su pandemijos padariniais.
Projekto tyrėjai, siekdami išsiaiškinti, kodėl vienos organizacijos geba tinkamiau reaguoti į neįprastas situacijas ir, plėsdamos savo pažinimo ribas, įgyja konkurencinį unikalų pranašumą projekte kelia tikslą nustatyti viešojo sektoriaus organizacijų atsparumą ir jo poveikį teikiamų paslaugų kokybei.

Projekto tikslas: nustatyti viešojo sektoriaus organizacijų atsparumą ir jo poveikį teikiamų paslaugų kokybei

Siekiamas rezultatas: Projekto kuriamas rezultatas palies visą viešąjį sektorių. Nepriklausomai nuo organizacijos dydžio, jos galės įsivertinti atsparumo lygį, vykdyti jo monitoringą. Kuriams rezultatas bus pristatytas Vidaus reikalų ministerijai, Švietimo ir sporto, Sveikatos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms kaip priemonė, kuri galėtų prisidėti prie viešojo sektoriaus organizacijų atsparumo didinimo.
Suskaitmenintas viešojo sektoriaus organizacijų atsparumo įsivertinimo įrankis, kurio prototipo versija bus pristatytas kaip vienas iš rezultatų, galėtų prisidėti prie centralizuotos stebėsenos nacionaliniu mastu, turėtų palyginamumą tarp organizacijų veikiančių skirtinguose srityse. Tai leistų identifikuoti tobulintinas sritis ir centralizuotai priimti vadybinius sprendimus, padedančius užtikrinti tiek organizacijų veiklos tęstinumą, tiek būtiną paslaugų kokybės lygmenį. .

Projektas bendrai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis (projekto Nr. 13.1.1-LMT-K-718-05-0032) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT). Finansuojama kaip Europos Sąjungos atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.