MRU šachmatininkai pelnė tris aukso medalius Lietuvos žaibo ir greitųjų šachmatų čempionatuose - MRU
Naujienos

24 spalio, 2019

Spalio 18-19 dienomis vyko 2019 m. Lietuvos žaibo ir greitųjų šachmatų čempionatai, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 180 dalyvių. Puikiai čempionatuose sekėsi MRU šachmatininkams, iškovojusiems net 3 aukso medalius. 2019 m. Lietuvos vyrų čempionas MRU studentas Tomas Laurušas papildė savo medalių kolekciją dar dviem aukso medaliais. Jis užtikrintai laimėjo žaibo čempionatą ir po permainingos kovos triumfavo ir greitųjų šachmatų čempionate. Tomas „Žaibo“ čempionate surinko 10 taškų iš 11, lygiosiomis sužaidęs tik su GM Vidmantu Mališausku ir GM Pauliumi Pultinevičiumi ir net 1,5 taško pralenkė artimiausius varžovus.
Lietuvos greitųjų šachmatų čempionate buvo sužaista 11 ratų, kurie tapo ištvermės ir nervų patikrinimu įvairaus lygio šachmatininkams, o stipriausiu čia vėl tapo Tomas Laurušas. MRU studentas surinko 10 taškų iš 11 ir iš Taujėnų dvaro išsivežė dar vieną čempiono taurę. Vienintelę nesėkmę T. Laurušas patyrė prieš WGM Kamilę Baginskaitę, tačiau po jos pavyko atsitiesti ir įrodyti pranašumą prieš kitus varžovus. Antrąją vietą iškovojo GM Paulius Pultinevičius. Marijampolietis taip pat surinko 10 taškų iš 11, tačiau pralaimėjo partiją Tomui 9-ajame rate, o dėl papildomų rodiklių liko antroje vietoje. Trečiąją vietą su 8 taškais iš 11 dalinosi didžiulė šachmatininkų grupė, tačiau papildomi rodikliai bronzą nulėmė 16-mečiui kauniečiui FM Karoliui Jukštai, kuris turėjo tik 9 startinį reitingą. Moterų įskaitoje pirmąją vietą užėmė MRU docentė S. Zaksaitė, paskutiniame rate įveikusi savo tiesioginę konkurentę K. Baginskaitę .Puikiai turnyrą pradėjusi Kamilė turėjo aukščiausius papildomus rodiklius turnyre, tačiau su 7 taškais iš 11 tenkinosi sidabru. Trečiąją vietą iškovojo Gražina Šetikienė iš Šiaulių.