ERUA2 - Europos reformų universitetų aljansas 2, ERASMUS-EDU-2023-EUR-UNIV-1 - MRU

ERUA2 – Europos reformų universitetų aljansas 2, ERASMUS-EDU-2023-EUR-UNIV-1

Projekto Nr. ERASMUS-EDU-2023-EUR-UNIV-1
Projekto pavadinimas: „Europos reformų universitetų aljansas 2 – ERUA2”
Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2023-11-01 iki 2027-10-31
Projekto koordinatorius: Paryžiaus 8 Universitetas (Prancūzija)
Projekto dalies vadovas MRU: prof.dr. Regina Valutytė
Kiti partneriai: Naujasis Bulgarijos Universitetas, Europos Viadrina universitetas (Vokietija), Egėjo jūros universitetas (Graikija), SWPS Socialinių ir humanitarinių mokslų universitetas (Lenkija), Gran Kanarijos universitetas – ULPGC (Ispanija), Mačeratos universitetas (Italija).

Europos reformų universitetų aljansas ERUA – tai universitetų konsorciumas, kurį sudaro aštuoni Europos reformuoti universitetai, siekiantys sukurti tarptautinį universitetų tinklą, vienijamą bendrų vertybių ir tikslų vystyti mokslinius tyrimus, mokymą ir institucinę plėtrą.

ERUA yra unikali tarp Europos universitetų dėl savo geografinio išsidėstymo ir dėmesio socialiniams, humanitariniams ir menų mokslams. Mūsų visuomeninė vertė – tai gebėjimas kritiškai apmąstyti pasaulinius iššūkius ir prisidėti prie jų sprendimo remiantis tarpdisciplinine perspektyva, kuri remiasi mūsų nuolatiniu ir vertingu dialogu su gamtos mokslais, technologijomis, inžinerija ir matematika (STEM). Tikslai Siekiame plėtoti savo pasiekimus, sutelkdami dėmesį į 3 konkrečius tikslus:
1) kurti tarpusavyje susijusį ir ekologišką miestelį,
2) sutelkti dėmesį į  studentus orientuotą ir reformatorišką švietimo sistemą 
3) formuoti teisingesnę, atviresnę ir įtraukesnę visuomenę.

Susiję su su šiais specialiais tikslais, mūsų pavyzdinės iniciatyvos yra orientuotos į
1) judumo galimybių didinimą,
2) virtualaus universiteto diegimą,
3) jungtinių laipsnių kūrimą,
4) akademinių inovacijų laboratorijos įkūrimą,
5) moksliniais tyrimais grindžiamų klasterių kūrimą,
6) socialinio verslumo programos plėtojimą.
Mūsų bendra strategija suskirstyta į 8 darbo paketus: WP1: Valdymas ir koordinavimas WP2: ERUA inovatyvių mokymosi būdų formavimas WP3: ERUA moksliniais tyrimais grindžiamų klasterių kūrimas WP4: ERUA universiteto miestelio formavimas WP5: Socialinių pokyčių siekimas ERUA vietos bendruomenėse ir regionuose WP6: ERUA alternatyvaus verslumo formavimas WP7: ERUA formavimas įtraukiant studentus WP8: Komunikacija ir poveikis, mūsų požiūris į poveikį grindžiamas dialogu, o ne vienpusio poveikio kūrimo paradigma. Laikydamiesi šio principo, siekiame didinti bendruomenių ir asmenų įsitraukimą, kurti ir tobulinti turinį. Be to, mūsų siekiai – būti pavyzdžiu kitoms institucijoms ir tapti pagrindiniu veikėju, kai universitetai turi atlikti svarbų vaidmenį sprendžiant didžiuosius šių laikų iššūkius, tokius kaip skaitmeninė ir žalioji revoliucija.

 

Projektas finansuojamas pagal „Erasmus+ ” programą Europos universitetų iniciatyvą.