Naujienos

Naujienos

Viešojo Saugumo fakulteto studentai Pasaulio čempionato prizininkai
2016 m. lapkričio 15 –16 dienomis Rusijoje vyko Universalių kovų (Unifight) Pasaulio čempionatas. Lietuvos rinktinę atstovavo du MRU VSF studentai, kurie atsivežė net keturis medalius. Dovydas Žukauskas iškovojo 3 – iąją vietą lengvo kontakto kovoje (light) ir 2 – ąją klasikinės universalios kovos rungtyje (clasic). Ginas Jaučeras 3 – iąją vietą laimėjo klasikinės universalios kovos rungtyje (clasic) ir 2 – ąją lengvo kontakto kovoje (light).
Universalių kovų (Unifight) varžybos vykdomos pagal dvejas skirtingų rungčių taisykles: lengvo kontakto (light) ir klasikinės kovos rungtyje (clasic). Varžybų dalyviai lengvo kontakto kovoje (light), įveikę kliūčių ruožą, ringe imasi pagal taisykles, kurios panašios į dziudo. Klasikinės universalios kovos rungtyje (clasic) leidžiama kovotojams smūgiuoti rankomis, kojomis, atlikti metimus, skausmingus smaugimo veiksmus.
Ši kovos šaka labai populiari tarp kariškių, policijos ir kt. statutinių struktūrų Europoje, nes skatina šių struktūrų pareigūnus pastoviai lavinti ir vystyti gebėjimus ir įgudžius, reikalingus profesinėje veikloje.
Universalios kovos pritraukia įvairių sporto šakų atstovus: čia gali sėkmingai kovoti  boksininkas, karatistas, dziudistas, sambistas ir kt. kovų megėjai. Pavyzdžiui, Ginas Jaučeras šiose varžybose dalyvavo pirmą kartą, o rezultatas -  puikus. Dovydas Žukauskas prieš pusmetį laimėjo Europos čempionate trečiąją vietą, tačiau Pasaulio čempionate sidabro ir bronzos medalį iškovojo pirmą kartą.
Dar kartą sveikiname Pasaulio II ir III vietos laimėtojus Giną ir Dovydą, kurie negailėdami savo sveikatos, laiko ir pinigų garsina ne tik mūsų fakultetą, universitetą, bet ir visą Lietuvą.