Renginiai ir įvykiai

2014-05-15 08:23:00

MRU – 2014 m. Lietuvos aukštųjų mokyklų universiadoje

mru

Gegužės 9 – 11 d. Kaune vyko Lietuvos aukštųjų mokyklų universiada, kurioje varžėsi ir MRU sportininkai.

Studentai varžėsi penkių sporto šakų programoje: dziudo imtynėse, lengvojoje atletikoje, plaukime, stalo tenise ir aerobinėje gimnastikoje. MRU studentai dalyvavo pirmose keturiose. Sėkmingiausiai startavo dziudo imtynių atstovai, kurie tapo nugalėtojais vyrų grupėje, o merginos iškovojo trečią komandinę vietą.

Labai sėkmingi buvo MRU lengvaatlečių startai, kurie nusileido tik LSU studentams. Vyrų grupėje MRU stalo tenisininkai taip pat liko antri, o plaukikai pelnė ketvirtosios vietos taškus. Dziudo imtynininkai MRU komandai iškovojo penkis universiados čempionų titulus. Jais tapo Viešojo saugumo fakulteto studentės Aurelija Šukytė (70 kg) ir Rūta Katkevičiūtė (78 kg), bei Teisės fakulteto studentas Radvilas Matukas (90 kg), Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Žilvinas Lekavičius (100 kg) ir Viešojo saugumo fakulteto studentas Augustinas Seniauskas (+100 kg). Antrąsias vietas iškovojo Ekonomikos ir finansų valdymo studentas Artūras Maiboroda (81 kg) ir Teisės fakulteto studentas Zigmas Pečiulis (+100 kg), o trečiaisiais prizininkais tapo Viešojo saugumo fakulteto studentas Tomas Vaičiulis (73 kg), Teisės fakulteto studentas Justinas Gramba (73 kg), Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Mantas Klimašauskas, bei Viešojo saugumo fakulteto studentė Greta Palekaitė (48 kg) ir Kamilė Sakaitė (absolventė). Komandos treneriai – Algis Mečkovskis ir Edmundas Štarevičius.

Komandinėje įskaitoje po MRU vaikinų (109,5 tšk.) liko LSU (104,5 tšk.) ir VGTU (91,0 tšk.) komandos. Merginų grupėje nugalėtoja tapo LSU komanda (106,5 tšk.), aplenkusi VU (104 tšk.) bei MRU (95,5 tšk.) imtynininkes.

Pirmąją dieną nugalėtojais tapo MRU absolventas Petras Gliebus, greičiausiai įveikęs 1500 m distanciją (3:47,85 sek.), vaikinų estafetės komanda 4x100 m (absolventas Žilvinas Glodenis, Socialinių technologijų fakulteto studentas Žilvinas Adomavičius, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Matas Galdikas, Teisės fakulteto studentas Ugnius Savickas), Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentė Irina Kazakevič (400 m) ir Politikos ir vadybos fakulteto studentė Vaida Žūsinaitė (1500 m).

Antroji diena sėkminga buvo Politikos ir vadybos fakulteto studentams Mindaugui Striokui (800 m), Simui Bertašiui (5000 m), kurie tapo universiados čempionais. Universiados vicečempionų titulus pelnė Teisės fakulteto studentė Diana Džavachidis (100 m), Socialinių technologijų fakulteto studentai Žilvinas Adomavičius (200 m), Vitalij Kozlov (400 m), Ričard Rekst (5000 m sportinis ėjimas), absolventas Petras Gliebus (800 m). Ant trečiojo nugalėtojų laiptelio lipo Simas Bertašius (1500 m), Irina Kazakevič (200 m) ir Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Kostas Skrabulis (100 m).

MRU lengvaatlečių taupyklėje – 6 aukso, 5 sidabro ir 3 bronzos medaliai (22275 tšk.). Nusileista tik LSU atstovams (23134 tšk.). Trečiaisiais prizininkais tapo VU studentai (21790 tšk.). Toliau komandos išsirikiavo taip: 4 vieta-VGTU, 5 vieta-LEU, 6 vieta-KTU, 7 vieta-KU, 8 vieta-LSMU, 9 vieta-VDU, 10 vieta-ŠU, 11 vieta-ASU, 12 vieta-LMTA. MRU komandos treneris – Žilvinas Adomavičius.

Plaukikų startai šį kartą nebuvo tokie sėkmingi – nedalyvavo varžybose komandos lyderis Giedrius Titenis, kuris tęsia pasirengimą užsienyje ir atstovaus Lietuvą Europos čempionate. MRU plaukikams tapti universiados nugalėtojams nepavyko. Aukščiausias vieta iškovojo Teisės fakulteto studentai Eglė Rakickaitė (100 m kompleksiniu būdu) ir Vilius Karalius (50 m nugara), kurie tapo universiados vicečempionais. Trečiaisiais prizininkais tapo Teisės fakulteto studentas Lukas Levickas (100 m krūtine ir 50 m nugara), Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentai Artiom Ščemeliov (100 m delfinu), Žydrūnė Galvanauskaitė (50 m laisvu stiliumi), Politikos ir vadybos fakulteto studentė Miglė Banytė (50 m nugara) ir mišri komandinė estafetė 4x50 m. (Ž. Galvanauskaitė, M. Banytė, L.Levickas ir V.Karalius) pasidalino trečiąja vieta su KTU atstovais. Komandos trenerė – Valentina Skyrienė.