Renginiai ir įvykiai

2014-04-09 14:51:00

MRU komandų pergalės Lietuvos studentų krepšinio lygos finale

m

Balandžio 7 d. Šiauliuose vyko XVI-asis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionatas, kuris buvo sėkmingas MRU krepšinio komandoms.

Vaikinai apgynė praėjusiais metais iškovotus čempionų titulus, o merginos praėjusių metų bronzą iškeitė į sidabro medalius.

Pirmosios į kovą dėl LSKL čempionių titulo stojo MRU krepšininkės, kurių priešininkės buvo LSU atstovės. Pirmasis kėlinys MRU sportininkėms nesisekė – pralaimėta 6:16, antrame vyko lygi kova – 20:20. Po didžiosios pertraukos, nuo pat trečiojo kėlinio pradžios, MRU komanda suskubo vytis varžoves. Sėkmingo Ritos Žilinskaitės ir Ievos Šimkutės žaidimo dėka komanda priartėjo prie varžovių rezultatu 45:47. Ketvirtajame kėlinyje užvirė kova. Rezultatas kelis kartus buvo apylygis, pirmavo tai viena, tai kita komanda. Rungtynių baigtis MRU komandos merginoms tapo fatališka: likus 9 sekundėms jos prarado kamuolį, o prieš LSU žaidėją V. Kuminskytę teisėjai užfiksavo pražangą. Tuo metu rezultatas buvo lygus - 67:67. Pasibaigus rungtynių laikui, varžovė realizavo vieną iš baudos metimų – 68:67 LSU tapo čempionėmis.

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė antroje rungtynių pusėje net 4 tritaškių įmetusi Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentė Rita Žilinskaitė, iš viso pelniusi 27 taškus. Naudingiausia mūsų komandos finalinių rungtynių žaidėja tapo Ieva Šimkutė (Politikos ir vadybos fakultetas) pelniusi 24 taškus ir surinkusi 26 naudingumo balus. 10 taškų į komandos taupyklę įnešė absolventė Ieva Prėskienytė, 4 taškus pelnė Viešojo saugumo fakulteto studentė Milda Šukytė, 2 taškus – Teisės fakulteto studentė Monika Aleksaitė. Dar komandoje žaidė ir LSKL vicečempionių titulą pelnė Aurelija Šimkutė, Eglė Šniokaitė, Indrė Dudėnaitė, Rūta Valiutytė, Indrė Grigaitė, Ina Jeckevič, komandos treneris – Algirdas Budėnas.

Merginų grupėje 2014 m. LSKL čempionato finalo ketverto komandų rikiuotė:

I vieta – LSU;
II vieta – MRU;
III vieta – KU;
IV vieta – KTU.

Finalinė vaikinų dvikova taip pat vyko įtemptai ir permainingai. Po pirmojo kėlinio MRU krepšininkai pirmavo 2 taškais – 20:18. Šį pranašumą pasibaigus antram kėliniui padidino iki 6 taškų – 41:35. Vis tik visų rungtynių lygiai sužaisti nepavyko. Trečiajame kėlinyje MRU krepšininkai atsiliko rezultatu 16:27. MRU komanda pradėjo ketvirtą kėlinį rezultatu 57:62. Vis tik mūsų komanda šiame ketvirtyje atsitiesė ir laimėjo jį rezultatu 28:12, o rungtynes - 85:74 iškovodami auksą. Universiteto komanda jau antrus metus iš eilės tampa čempionais.

Į pergalę mūsų komandą vedė Politikos ir vadybos fakulteto studentas Gediminas Orelik, pelnęs net 36 taškus, o surinkęs 34 naudingumo balus tapo ir šių rungtynių naudingiausiu žaidėju. Prie komandos 15 taškų prisidėjo Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Osvaldas Olisevičius, 8 taškus – Politikos ir vadybos fakulteto studentas Tautvydas Šležas, 7 taškus – Socialinių technologijų fakulteto studentas Antanas Udras, po 6 taškus – Politikos ir vadybos fakulteto studentas Paulius Dambrauskas ir Socialinių technologijų fakulteto studentas Julius Kazakauskas, 5 taškus – Teisės fakulteto studentas Dominykas Domarkas ir 2 taškus – Teisės fakulteto studentas Dovis Bičkauskis. Komandoje dar žaidė ir čempionų titulą pelnė Paulius Semaška, Ignas Ryla, Tadas Padegimas, Eimantas Bendžius, komandos treneriai Mindaugas Sakalauskas ir Vytautas Poteliūnas, Fizinio rengimo treneris Remigijus Valiulis.

Kovoje dėl trečiosios vietos Šiaulių universiteto krepšininkai nugalėjo daugkartinius Lietuvos bei Europos čempionus – Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkus rezultatu 99:79. VDU komanda po dešimtmetį trukusio dominavimo pirmą kartą liko be apdovanojimų.

Vaikinų grupėje 2014 m. LSKL čempionato finalinio ketverto komandų rikiuotė:
I vieta – MRU;
II vieta – LSU;
III vieta – ŠU;
IV vieta – VDU.

Nugalėtojų taurę mūsų komandai įteikė LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas, krepšininkus sveikino Šiaulių meras Justinas Sartauskas, Lietuvos studentų sporto asociacijos prezidentas Česlovas Garbaliauskas, Šiaulių universiteto laikinasis rektorius Donatas Jurgaitis.

Mūsų komandai dėkojo Mykolo Romerio universiteto rektorius prof. dr. Alvydas Pumputis, Infrastruktūros prorektorius Vladas Brakauskas, Sveikatos ir sporto centro vedėjas prof. dr. Rimantas Minkevičius.

Didžiuodamiesi sveikiname MRU krepšininkus!

Nuotraukos: Vidūno Gelumbausko