Renginiai ir įvykiai

2014-03-19 11:24:00

MRU komanda užėmė šeštąją vietą Lietuvos šachmatų lygoje

mru

Kovo 16 d. Kaune, „Europa Royale“ viešbutyje, vyko paskutinieji šių metų Lietuvos šachmatų lygos pirmenybių ratai, kur galutinėje lentelėje MRU komanda su devyniais komandiniais taškais užėmė 6 vietą.

Nesėkmingai susiklostęs antrasis etapas Taujėnuose, kur buvo patirti du skaudūs pralaimėjimai, nubloškė MRU komandą į devintąją poziciją prieš lemiamas kovas ir neleido tikėtis medalių. Taujėnuose komandai negalėjo padėti tarptautinė didmeistrė Deimantė Daulytė, kuri tuo metu dalyvavo stipriame studenčių - didmeistrių turnyre Maskvoje, tačiau Kaune jau žaidėme stipriausia sudėtimi ir po įtemptų bei permainingų kovų finišavome dviem svarbiomis pergalėmis: šeštajame ture 3,5-1,5 nugalėjome jauną Marijampolės ,,Sūduvos-Mantingos“ komandą, o paskutiniajame ture 3-2 įveikėme stpriąją Kauno ,,Milsos“ komandą.

Penktus metus iš eilės čempionų vardą iškovojo galingoji Kauno „Margirio“ komanda, šiais metais surinkusi 11 taškų, o 2-4 vietas, surinkę po 10 taškų, pasidalino Vilniaus ,,Chess United“, Panevėžio ŠK ir Plungės ,,Bokštas”. Pagal geresnį lentų taškų rodiklį sidabro medaliai atiteko gerai finišavusiems vilniečiams, bronza – panevėžiečiams.

MRU komandoje vėl geru žaidimu išsiskyrė Deimantė Daulytė, laimėjusi visas keturias žaistas partijas. D. Daulytė puikiai sužaidė šachmatų festivalyje Prancūzijoje „Open de Cappelle la Grande“, į kurį susirinko net 603 dalyviai iš viso pasaulio. Deimantė sėkmingai kovėsi su vyrais, įveikė vieną Brazilijos vyrų rinktinės lyderių, tarptautinį didmeistrį A. Fierą (ELO 2595!), pakėlė savo reitingą 23 punktais. Balandžio mėnesio FIDE reitinguose ji turės aukščiausią karjeroje reitingą. Šiuo metu Deimantė yra 100 pasaulio šachmatininkė, o perskaičiavus naujus reitingus šoktels bent per 20 pozicijų aukštyn.

Artimiausiu metu Deimantės laukia komandiniai Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos čempionatai. Palinkėkime jai sėkmės!