Renginiai ir įvykiai

2014-02-25 16:14:00

MRU šachmatininkų startai

salomeja-zaksaite

Vasario 17-23 dienomis Vilniuje vyko Lietuvos moterų šachmatų čempionatas ir vyrų čempionato pusfinalis, kuriame dalyvavo ir MRU šachmatininkai.

Moterų čempionate dalyvavo 25 šachmatininkės, kurios kovėsi ne tik dėl medalių, bet ir dėl kelialapio į Lietuvos rinktinę, rugpjūčio mėnesį atstovausiančią Lietuvai Pasaulio šachmatų olimpiadoje Norvegijoje.

Pastarųjų dvejų metų Lietuvos čempionė MRU magistrantė tarptautinė didmeistrė Deimantė Daulytė jau yra gavusi kvietimą į Lietuvos rinktinę, todėl šiais metais čempionatą praleido ir žaidė tarptautiniuose turnyruose užsienyje: stipriame studenčių-didmeistrių turnyre Maskvoje, kur po permainingo finišo liko penktoje vietoje ir klubinėse varžybose Vokietijoje, Prancūzijoje. Džiugu matyti, kaip Deimantė, per pastaruosius metus mokydamasi MRU, tapo tikra profesionale, gerai žinoma Europoje ir sėkmingai ginanti Lietuvos garbę atsakingiausiose varžybose.

Puikiai čempionate sužaidė ir nugalėtoja tapo MRU mokslininkė – podoktorantūros stažuotoja tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė. Užtikrintai žaidusi visą turnyrą, Salomėja iškovojo keturias pergales ir tris partijas baigė lygiomis, surinko 5,5 taško iš 7 galimų ir pagal papildomus rodiklius pralenkė patyrusią FIDE meistrę, 1986 m. Sovietų Sąjungos jaunių čempionę Laimą Domarkaitę. Moterų čempionatas vyko permainingai, skirtingu metu pirmavo kelios sportininkės, tačiau solidus, vengiantis nepamatuotos rizikos žaidimas leido Salomėjai pirmąkart iškovoti Lietuvos čempionės titulą. Trečia su 5 taškais liko Dominyka Batkovskytė, puikiai atstovavusi „MRU – Vilniaus forto“ komandai spalio mėnesį vykusiose 2013 m. Europos klubinėse šachmatų pirmenybėse, kur mūsų komanda užėmė aukštą 6 vietą.

Sėkmingai čempionate sužaidė ir MRU studentė Živilė Urbonavičiūtė, surinkusi 4 taškus ir užėmusi 10 vietą, ir taip pat iškovojusi sidabro medalį merginų iki 20 metų įskaitoje.

Lietuvos vyrų pusfinalyje žaidėjai kovojo dėl trijų kelialapių į Lietuvos vyrų finalą. MRU studentas, FIDE meistras Tautvydas Vedrickas, laimėjęs bronzos medalį praėjusių metų Lietuvos čempionate, šiais metais galėjo stebėti pusfinalio kovas iš šono ir ramiai laukti balandžio mėnesį vyksiančio finalo.

Lietuvos studentų čempionas, MRU studentas Vaidas Šetkauskas ir MRU šachmatų treneris, tarptautinis meistras Vaidas Sakalauskas be pralaimėjimų baigė pusfinalio varžybas. Surinkę po 5,5 taško iš 8 galimų jie pasidalijo 3-8 vietas tarp 44 šachmatininkų, bet pagal papildomus rodiklius liko 5-oje ir 7-oje vietose. MRU pirmakursis Robertas Velioniškis surinko 4 taškus. Pusfinalį laimėjo jauni, tačiau stiprūs ir patyrę tarptautiniai meistrai Emilis Pileckis (6,5 taško) ir Tomas Laurušas (6 taškai).

Pavasarį laukia intriguojančios ir sunkios kovos prie šachmatų lentų: kovo 15-16 dienomis MRU komanda žais trečiajame Lietuvos šachmatų lygos etape. Po kiek nesėkmingai susiklosčiusio antro etapo šiuo metu komanda yra 9-oje vietoje tarp 18 komandų, tačiau liko dar dvejos varžybos, tad tikimės aukštesnės vietos galutinėje rezultatų lentelėje!