Renginiai ir įvykiai

2012-05-14 23:00:00

Universiadoje – medalių gausa

2

Gegužės 11-12 d.d. Kaune vyko Lietuvos studentų universiada, kurioje varžėsi šalies aukštųjų mokyklų studentai šešiose sporto šakose (lengvoji atletika, dziudo, plaukimas, stalo tenisas, orientavimosi sportas, aerobika).

Didžiausią medalių skaičių susirinko MRU lengvosios atletikos komanda, vadovaujama lekt. Ž. Adomavičiaus.

Pirmąją varžybų dieną keturiose rungtyse mūsiškiai buvo nepralenkiami – Vaida Žūsinaitė (Politikos ir vadybos fakultetas) laimėjo 1500 m bėgimą (4:21,67), Juozas Gliebus (Ekonomikos ir finansų valdymo fakultetas) tokiame pat nuotolyje sugaišo 3:57,07, Romanas Morozka (Ekonomikos ir finansų valdymo fakultetas) toliausiai nustūmė rutulį – 17.70 m ir 4x100 m vaikinų estafetėje 41.37 m (Ž.Adomavičius, O.Fakejevas, M.Galdikas, K.Skrabulis).

Savo rungtyse antraisiais prizininkais tapo Agnė Klebauskaitė (Socialinės politikos fakultetas) 3000 m sportinis ėjimas – 14:46,72. Žilvinas Adomavičius 100 m – 10.52, Artūras Gurklys (Teisės fakultetas) rutulio stūmimas – 17.39 m.

Trečiąsias vietas iškovojo Alina Vaišvilaitė (Socialinės politikos fakultetas) nustūmusi rutulį 13.47 m., Kostas Skrabulis (Ekonomikos ir finansų valdymo fakultetas) 100 m – 10.63 ir merginų estafetė 4x100 m – 53.62 (D. Džavachidis, I. Serapinaitė, A. Kondratovič, G.Smelstoriūtė). Dar eilė lengvaatlečių pasiekė puikius rezultatus patekdami į atskirų rungčių dešimtukus: A. Jegorov (Socialinės informatikos fakultetas) 1500 m - 4 vieta. M. Striokas (Ekonomikos ir finansų valdymo fakultetas) 400 m – 6 vieta, M. Pazdrazdytė (Socialinės politikos fakultetas) 1500 m – 6 vieta, M. Šilenskis (Socialinės informatikos fakultetas) rutulio stumimas – 5 vieta, G. Smelstoriūtė (Socialinės informatikos fakultetas) 1500 m – 8 vieta, D.Verkovskij (Politikos ir vadybos fakultetas) 1500 m – 8 vieta, M. Galdikas (Ekonomikos ir finansų valdymo fakultetas) 100 m – 10 vieta.

Antrąją varžybų dieną mūsų lengvaatlečiai dar padidino savo medalių kolekciją. Antrąjį aukso medalį 800 m distancijoje laimėjo V. Žūsinaitė (2:10,97). Šiame nuotolyje kita mūsų bėgikė G. Smelstoriūtė užėmė 5 vietą (2:33,72). M. Galdikas 200 m bėgime laimėjo vicečempiono titulą (22,72). Tokį patį laimėjimą pelnė Ernestas Vėsa šuolių su kartimi rungtyje – 3,80 m. Dar du sidabro medalius mūsų komandai laimėjo M. Striokas ir K. Tvaskus atitinkamai 800 m bėgime bei disko metime. M. Stanys nepralenkiamas buvo 5000 m distancijoje (14:59,32), o kitas mūsų atstovas A. Jegorov šiame bėgime liko trečiuoju. Trečią vietą iškovojo ir 200 m nuotolį bėgusi Indrė Sarapinaitė (27,71), bei 400 m b/b įveikęs V. Jaujininkas.

Tokie sėkmingi lengvaatlečių startai vainikavo aukštą antrąją komandinę vietą.

12 ASU 717

Sveikiname visus nugalėtojus ir prizininkus bei komandos vadovą Žilviną Adomavičių.

Orientacinio sporto atstovė Politikos ir vadybos fakulteto studentė Gabrielė einaitė vidutinėje trasoje iškovojo ketvirtąją vietą.

Tradiciškai stiprūs MRU dziudo komandos nariai buvo ir šį sykį. Universiados čempionais tapo Justinas Gramba (73 kg) Teisės fakultetas, absolventas Ainis Vencevičius (81 kg), Teisės fakultetas- Radvilas Matukas (90 kg), Teisės fakultetas- Zigmas Pečiulis (100 kg). Taigi vaikinų grupėje iš septynių svorio kategorijų, net keturiose nugalėjo MRU imtynininkai, kurie laimėjo ir komandinį čempionatą.

11 LSMU 10-11

Universiados sidabro medaliais buvo apdovanoti: Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Eimantas Verenius (66 kg). Ant nugalėtojų pakylos trečiojo laiptelio liko Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Artūras Maiboroda (73 kg) ir Teisės fakulteto studentas Ovidijus Ralys (100 kg).

Komandų įskaitoje vaikinams nenusileido ir MRU merginos. Jos tapo universiados čempionėmis.

10 ASU 10

Individualaus svorio kategorijoje iki 70 kg nugalėjo Viešojo saugumo fakulteto studentė Lina Kairytė. Vicečempionių titulai atiteko Viešojo saugumo fakulteto studentei Kamilei Sakaitei (57 kg) ir Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentei Viktorijai Baltaitei 963 kg), o bronzos medaliais pasidabino Viešojo saugumo fakulteto studentė Deimantė Čiapaitė (52 kg) ir to paties fakulteto studentė Aurelija Šukytė (70 kg).

Sveikiname visą dziudo imtynių komandą ir jų trenerius Algį Mečkovskį ir Edmundą Štarevičių.

Plaukikų iškovoti rezultatai universiadoje taip pat labai aukšti. Vaikinų grupėje iš devynių rungčių mūsiškiai laimėjo šešias. G.Titenis laimėjo 100 m ir 50 m nuotolius olaukdamas krūtine, E. Štura tapo čempionu 100 m kompleksiniame plaukime ir 50 m peteliške, A.Štura nugalėjo 100 m peteliške, V.Karaliui čempiono laurai atiteko 50 m nugara. Čempioniškai mūsų vaikinų komanda plaukė kombinuotą estafetę 4x50 m. Sidabro medalius iškovojo A. Štura (50 m peteliške), A. Ščemeliov (100 m peteliške), vaikinų estafetė 4x50 m laisvu stiliumi, o trečiaisiais prizininkais tapo K.Ramašauskas (50m nugara) bei V.Karalius (100 m kompleksinis plaukimas).

Merginoms čempionėmis tapti nepavyko, tačiau jos neliko be prizinių vietų. Miglė Banytė 50 m ir 100 m nugara finišą pasiekė antra, Žydrūnė Galvanauskaitė 50 m laisvuoju stiliumi tapo trečios vietos laimėtoja. Susumavus komandinius rezultatus paaiškėjo, kad MRU plaukikai surinko 388 taškus ir tapo universiados čempionais.

Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda Komanda

MRU VU LKKA KTU LSMU LKA LEU LMTA VDA VDU
Taškai 388 352 304 281 228 65 65 35 31 15
Vieta 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Tokiu būdu MRU sportininkai universiadoje laimėjo 44 medalius. Iš jų 18 aukso, 14 sidabro ir 12 bronzos apdovanojimų. Tai gražus mūsų studentų ir jų trenerių pasiekimas, kuris leidžia tikėtis ir sėkmingų startų XXVIII SELL žaidynėse Suomijoje, kurios vyks šį savaitgalį (gegužės 17 – 20 d.d.)