2011-06-15 06:00:00

Sportininkų pagerbimo popietė

dsc1814

Birželio 16 d. vyko Rektoriaus priėmimas, pagerbiant geriausius Universiteto sportininkus, jų trenerius, komandų vadovus Sportinio sezono pagerbimo šventėje taip pat dalyvavo Universiteto administracijos atstovai, studentiškam sportui nusipelnę asmenys.

Rektorius prof. Alvydas Pumputis dėkojo Universiteto sportininkams, jų treneriams, vadovams už svarius sezono laimėjimus ir gražų pavyzdį vystant sportinį judėjimą Universitete. „Skatiname ir remiame tuos mūsų studentus, kurie renkasi tikrųjų vertybių skalę. Taip jie investuoja į save, mes - į juos, o  Universitetas, bendruomenė ir visa visuomenė turtėja,“ – džiaugėsi rektorius prof. A. Pumputis.

Šventėje dalyvavęs Lietuvos olimpinio sporto centro direktorius Linas Tubelis sveikino Mykolo Romerio universiteto sportininkus su aukštais sportiniais pasiekimais, kurie išsiskiria visų aukštųjų mokyklų tarpe. Jis dėkojo Universitetui už tą dėmesį, kuris yra skiriamas sportui. Pasak L.Tubelio, Lietuvos olimpinio sporto centras labai entuziastingai sutinka žinią, kad olimpinių rinktinių sportininkai renkasi šį Universitetą. „Nes žinome, kad Mykolo Romerio universitete sudaromos puikios sąlygos ne tik studijuoti, bet ir sportuoti“ – pastebėjo L. Tubelis.

Sportinis 2010-2011 m. m. sezonas MRU

Prasidėjęs 2010 m. rudenį šį mėnesį finišavo Lietuvos studentiškas sporto sezonas. Baigėsi krepšinio ir futbolo studentų lygų batalijos, SELL žaidynės bei atskirų sporto šakų Lietuvos studentų čempionatai. Kaip ir kasmet Mykolo Romerio universiteto sportininkai medalių dalybose neliko nuošalyje. Tęsdami MRU olimpiečių E. Krungolco, A. Zadneprovskio, L. Asadauskaitės, M. Griškonio, G. Titenio tradicijas Universiteto atletai šiemet iškovojo rekordinį medalių skaičių.
Rudens varžybų ciklo etapą pirmieji kovas pradėjo irkluotojai. Galvės ežere olimpiečio ir Europos čempiono M. Griškonio vedami mūsiškiai iškovojo 3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medalius ir bendrakomandinėje įskaitoje tarp devynių universitetų užėmė III – ąją vietą.
Irkluotojų estafetę perėmė kulkinio šaudymo atstovai. Šiame čempionate buvo pelnyti 2 sidabro medaliai. Kiti šaulių startai svyravo 5-7 vietų ribose. Komandų įskaitoje Universitetas užėmė II vietą.
Lietuvos studentų šachamatų čempionate individualioje įskaitoje medalių pelnyti nepavyko, tačiau šachmatininkų patekimas į merginų ir vaikinų dešimtukus leido iškovoti komandinę III – ąją vietą.
Sambo imtynių čempionate mūsų vaikinai laimėjo 3 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalį, o merginų medalių laimikį sudarė 1 aukso, 3 sidabro ir 5 bronzos medaliai. Vaikinai universitetų įskaitoje užėmė IV vietą, merginos tapo čempionėmis.
Fechtavimo takelyje MRU sportininkai laimėjo 1 sidabro bei 2 bronzos medalius ir komandinėje įskaitoje užėmė II vietą į priekį praleidę tik VU atstovus.
Žiemos lengvosios atletikos čempionatas buvo dosnus mūsų sportininkams: iškovoti 5 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos medaliai. Pagal jų kiekį nusileidome tiktai Lietuvos Kūno Kultūros akademijos lengvaatlečiams.
Žaidynių aikštelėse vyko ne mažiau atkaklios kovos.
Merginų krepšinio komanda kovėsi trimis frontais: Lietuvos moterų krepšinio lygos, Baltijos moterų krepšinio lygos ir Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionatuose. Tai kalba apie Universiteto merginų krepšinio komandos pajėgumą. Kiekvienais metais ją papildo talentingos moksleivės, kurios pasirenka studijas MRU.
LMKL čempionate MRU komanda iškovojo 5 – ąją, BMKL – 6 – ąją, o LSKL – 3 – ąją vietą. Priminsime, kad tris paskutiniuosius LSKL čempionatus  buvo laimėjusi mūsų merginų komanda.
Šiemet didžiausių staigmenų pateikė VGTU/MRU vaikinų tinklinio komanda, kuri Lietuvos čempionate iškovojo sidabro medalius. Be to, ji tapo Vilniaus miesto čempionate I – os vietos laimėtoja.
Tokiu titulu džiaugėsi ir MRU merginų tinklinio komanda. Lietuvos studentų paplūdimio tinklinio čempionėmis tapo mūsų tinklininkės, o vaikinai liko antri.
LSKL čempionato praeitų metų sidabro medalių laimėtojai vaikinų krepšinio komanda šiemet liko penkta. Tikimės pasipildyti abiturientais, mėgstančiais šią sporto šaką, ir ateityje kovoti dėl garbingų prizinių vietų.
Be medalių neliko ir mūsų futbolininkai. Praeitų metų čempionai šiemet nusileido tik ŠU atstovams ir iškovojo II - -ąją vietą.
Kaip ir kiekvienais metais studentišką sporto sezoną vainikuoja SELL žaidynės. Šiemet jos vyko Kaune, todėl MRU delegaciją sudarė stipriausi Universiteto atletai. Jie kovėsi įspūdingai – tarp 12 šalių, kurioms atstovavo per 1800 sportininkų, iš 50 – ties universitetų mūsiškiai iškovojo daugiausiai medalių – 40. Iš jų 13 aukso, 16 sidabro ir 11 bronzos. LKKA komanda iškovojo 38, o VU – 33 medalius.

Šie sporto pasiekimai nėra atsitiktiniai. Nuolatinis Universiteto rektoriaus ir administracijos dėmesys šiam judėjimui, palankių studijų bei gyvenimo sąlygų sudarymas sportininkams bei patyrusių pedagogų ir komandų trenerių, tokių kaip V. Poteliūnas, A. Budėnas (krepšinis), J. Adomaitis, G. Gatelienė (tinklinis), P. Lazdauskas ( jėgos trikovė), A. Mečkovskis, E. Štarevičius (dziudo imtynės) ir kt.., nuoširdus darbas leidžia atskleisti sporto talentams. Todėl neatsitiktinai tarp kandidatų į 2011 m. Pasaulio universiadą yra įrašyti ir mūsų sportininkai: M. Labalaukis (dziudo), G. Titenis, E. Štura (plaukimas), S. Buterlevičius, E. Bendžius, A. Šikšnius, L. Samėnas (krepšinis), Š. Povilionytė, I. Dudėnaitė, G. Paugaitė, S. Galdikaitė (krepšinis).

Vyrų Europos krepšinio čempionatui rengtis pakviestas MRU studentas R. Seibutis, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės branduolį sudaro mūsiškės R. Valentienė, E. Šulčiūtė, G. Petronytė, A. Bimbaitė, S. Valužytė – Linkevičienė, G. Paugaitė. Į kitų sporto šakų Lietuvos rinktines nuolat kviečiami L. Asadauskaitė, J. Kinderis (šiuolaikinė penkiakovė), J. Šuklin ir T. Gadeikis (baidarių ir kanojų irklavimas), G. Titenis (plaukimas), M. Griškonis, S. Ritter, G. Albertavičiūtė (irklavimas) ir kt.

Mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų Universiteto sportininkais, kurie garsina mūsų šalį ir Universitetą, todėl kviečiame sporto talentus pasirinkti studijas mūsų Alma Mater ir tęsti gražias Universiteto sporto tradicijas.

Nuotraukos: Vidūno Gelumbausko