Renginiai ir įvykiai

2012-02-14 06:00:00

Puikūs MRU lengvaatlečių startai

stuknysq1c

Vasario 12 d. Kaune LKKA manieže vyko svarbiausios žiemos lengvaatlečių varžybos – Lietuvos universitetų žiemos čempionatas. Jis tapo visų laikų MRU sėkmingiausiu čempionatu, nes mūsiškiai pirmą kartą komandų įskaitoje iškovojo prizinę vietą, į priekį praleidę tik LKKA atstovus.

Ypatingo dėmėsio nusipelno mūsų sprinteriai, kurie į komandos taupyklę įrašė didžiąją taškų dalį.

Merginų 60 m. bėgimo finale labai sėkmingai kovėsi I kurso studentė Diana Džavachidis iškovojusi IV vietą. Kitos dvi mūsų sprinterės – Agnesa Kondratovič ir Ieva Pratašiūtė iškovojo atitinkamai 16 ir 19 vietas.

Vaikinų 60 m. finale matėme net du MRU atstovus. Pirmakursis Kostas Skrabulis nusileido tik nugalėtojui iš LKKA komandos R. Sakalauskui ir tapo vicečempionu, trečioje vietoje palikdamas savo brolį Mantą Skrabulį iš VU komandos. Ketvirtuoju liko mūsiškis Matas Galdikas. Į dešimtuką dar pateko Sveikatos ir sporto centro lektorius Ž.Adomavičius – 7 vieta, O.Fakejev finišavo dvyliktas.

Minėti sprinteriai stoję į 200 m. kvartetų rungtį (4x200 m.) pirmą kartą tapo čempionais aplenkę ŠU ir VU atstovus. Merginos šioje rungtyje (D.Džavachidis, I.Pratašiūtė, I.Sarapinaitė, V.Žūsinaitė) iškovojo 5-ąją vietą.

Sprinteriai sėkmingai savo pasirodymus tęsė ir 200 m. rungtyje. Merginų tarpe D.Džavachidis iškovojo 5-ąją vietą, I.Sarapinaitė 8-ąją, A.Kondratovič 12-ąją ir I.Pratašiūtė 17-ąją.

Vaikinų grupėje čempionu tapo mūsiškis Kostas Skrabulis, aplenkęs LKKA atstovą P.Ibianską. Trečiuoju prizininku tapo kitas mūsų komandos narys Žilvinas Adomavičius. Šioje rungtyje šeštuoju finišavo M.Galdikas, o 9-uoju O.Fakejev.

Sėkmingai medalių dalybose kovojo Mindaugas Striokas. Jis 400 m. rungtyje iškovojo 2-ąją vietą, o kitas mūsų atstovas Vilius Jaujininkas liko ketvirtoje vietoje.

Merginų 800 m. rungtyje Gintarė Smelstoriūtė finišavo penkta,o šios rungties nugalėtoju vaikinų grupėje tapo mūsiškis Petras Gliebus. Kitas mūsų atstovas D.Verkovskij liko šeštas.

Čempione 1500 m. rungtyje tapo MRU bėgikė V.Žūsinaitė, o vaikinų tarpe mūsiškis A.Jegorov iškovojo 5-ąją vietą.

Vicečempiono titulą 3000 m. bėgime pelnė Martynas Stanys, o Giedrius Sabaliauskas liko ketvirtuoju.

Labiausiai nudžiugino pirmakursė ėjikė Agnė Klebauskaitė. Ji laimėjo merginų 3000 m. rungtį ir iš visų komandos narių į taupyklę įnešė ženkliausią taškų kraitį – 1028 taškus.

Tradiciškai be medalių neliko mūsų rutulio stūmikai. Alina Vaišvilaitė savo varžovei iš VU komandos L.Gedminaitei pralaimėjo tik 3 cm ir tapo vicečempione.

Vaikinų grupėje tokiu pat titulu džiaugėsi Romanas Morozka (17,37 m), o trečiuoju prizininku tapo mūsiškis Artūras Gurklys (16,95 m). K.Tvaskus šioje rungtyje liko 5-oje vietoje (15,17m).

Šiame čempionate mūsų universiteto komandos nariai iškovojo 11 medalių: 4 pirmąsias, 5 antrąsias ir 2 trečiąsias vietas.

Sveikiname visą lengvosios atletikos komandą ir jos vadovą lektorių Ž.Adomavičių su sėkmingais startais ir tikimės ne blogesnių rezultatų vasaros sezone.