Renginiai ir įvykiai

2013-05-14 16:00:00

MRU sportininkų startai

dsc0025-didzioji-taure Šios savaitės MRU sportininkams buvo gausios sporto renginiais. Mūsų komandos dalyvavo graikų-romėnų imtynių, fechtavimosi ir lengvosios atletikos kroso Lietuvos studentų čempionatuose. Tradiciškai mūsų sportininkai ir komandos sudaro rimtą konkurenciją varžovams. Ne išimtis buvo ir šis varžybų ciklas.

Į kovą stoję mūsų graikų-romėnų imtynių atstovai neliko be medalio. Jį iškovojo ir ant antro nugalėtojų pjedestalo laiptelio užlipo daugkartinis šių varžybų laimėtojas Artūras Jankauskas. Jis svorio kategorijoje iki 120 kg pralaimėjo finalinę kovą LEU imtynininkui M. Grygeliui. Svorio kategorijoje 74 kg. penktuoju ir šeštuoju liko mūsų sportininkai Domas Zimkus ir Karolis Merkevičius. Tadas Kudrevičius (svorio kategorija 96 kg) iškovojo 6 vietą.
Mūsiškiai surinkę 51 tašką iškovojo 5 komandinę vietą. Nugalėtojais tapo ASU (146 taškai) imtynininkai, aplenkę KTU (123 taškai) ir LSU (69 taškai) komandas.

Fechtavimo takelyje mūsų universiteto sportininkai iškovojo III vietą (37 taškai) į priekį praleidę II vietos laimėtojus LSMU (61 tašką) atstovus ir čempionais tapusią VU (101 taškai) komandą. Asmeninėje įskaitoje mūsiškė Ingrida Tarasevič špagos ir kardo rungtyse laimėjo bronzos medalius. Kovodamas špaga mūsų universiteto olimpietis Justinas Kinderis nugalėjo visus varžovus ir tapo šių varžybų nugalėtoju. Kitas mūsų atstovas Edgaras Štura iškovojo 7- ąją vietą.

Lengvosios atletikos studentų kroso čempionatas mūsų studentams kaip niekad buvo sėkmingas. Merginų grupėje mūsų studentės iškovojo III vietą, nusileisdamos VU (II-oji vieta) ir čempionėmis tapusiai LSU komandai.

1000 m. nuotolyje sėkmingai startavo MRU bėgikė Vilma Žūsinaitė, kuri nusileido tik čempione tapusiai VU studentei R. Batulevičiūtei. Šioje distancijoje varžėsi ir į dešimtuką patekusi kita mūsų sportininkė Gintarė Smelstoriūtė (VIII vieta), o Irina Kazakevič finišo liniją kirto 14 – ta.

2000 m. nuotolyje mūsiškės prizinių vietų neiškovojo, tačiau Gretos Steponavičiūtės ir Ilonos Pakalkaitės užimtos 10 ir 11 vietos MRU merginų komandai leido prasibrauti į prizininkių trejetą.

MRU vaikinų startai tapo šio kroso čempionato staigmena – iškovota I – oji komandinė vieta, aplenkti LSU ir LEU bėgikai.

3000 m. nuotolyje MRU studentai dvyniai Petras Gliebus ir Juozas Gliebus finišo juostą kirto antroje ir trečioje vietoje, nusileisdami tik čempionu tapusiam KTU bėgikui Š. Mockui. Mūsiškiai V. Kozlov ir V. Jaujininkas iškovojo 4-tą ir 5 - tą vietas, o M. Striokas ir J. Latonas finišavo atitinkamai devintoje ir dešimtoje vietoje.

5000 m. distancijoje sėkmingai varžėsi dar vienas mūsų bėgikas Simas Bertašius, iškovodamas vicečempiono titulą. Jis nusileido tik LSU studentui R. Kančiui. Šie asmeniniai rezultatai lėmė ir čempionišką mūsų vaikinų pergalę, į kurią vedė komandos vadovas Žilvinas Adomavičius.

Lietuvos studentų orientavimosi čempionate startavusi mūsiškė Indrė Maciulevičiūtė vidutinėje trasoje (5,9 km su 12 kontrolės punktų) merginų grupėje užėmė II vietą, nusileisdama tik KTU atstovei O. Jaugelaitei.

Vaikinų grupėje vidutinę trasą (7,6 km su 16 kontrolės punktų) ketvirtuoju įveikė MRU sportininkas Martynas Stanys, o kitas mūsų atstovas Lukas Vaitkus užėmė 14 vietą. Šie rezultatai mūsiškiams lėmė 6 komandinę vietą iš 9 universitetų, o nugalėtojais tapo VU orientacininkų komanda, aplenkę KTU ir LSU sportininkus.