Renginiai ir įvykiai

2012-05-01 01:00:00

MRU krepšininkams – sidabro medaliai

dsc0474 Balandžio 30 d. Mykolo Romerio universiteto vaikinų komanda žaidė finalines rungtynes dėl Lietuvos studentų krepšinio lygos čempiono (LSKL) vardo. Po atkaklios kovos rezultatu  86:71 mūsų universiteto ekipa nusileido VDU krepšininkams. MRU komandai buvo įteikta II vietos taurė, o krepšininkams užkabinti sudabro medaliai. Sveikiname komandą ir jos trenerius – Vytautą Poteliūną ir Mindaugą Sakalauską.

Finalinė kova buvo įtempta, pirmojo kėlinio viduryje MRU ekipa pirmavo 12:10, tačiau netrukus VDU krepšininkai sužaidė atkarpą 21:4 ir susikrovė 15 taškų pranašumą - 31:16.

Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo VDU pirmaujant 47:35.

Po atokvėpio minutėlių mūsų universiteto ekipa jau atrodė kur kas solidžiau - gerokai suaktyvino gynybą ir vis dažniau rasdavo spragų varžovų gynyboje. Vilniečiai VDU ekipai beveik keturias minutes neleido pelnyti nė taško, o tuo tarpu patys surinko dešimt taškų ir prie daugkartinių LSKL čempionų priartėjo per vieną metimą - 45:47.

Dar po kelių sekundžių MRU žaidėjas Gediminas Žylė dėjimu į krepšį išlygino rezultatą - 49:49.

Tai VDU ekipai buvo lyg signalas, kad reikia atsibusti, pajungti visas pajėgas ir kilti į lemiamą kovą. MRU krepšininkai pradėti vis labiau spausti, kova vyko dėl kiekvieno kamuolio ir centimetro aikštėje.

Šios pastangos davė vaisių - ketvirtojo kėlinio pradžioje VDU vėl susikrovė dviženklę taškų persvarą - 76:59 ir jau galėjo ramiau atsikvėpti.  Rungtynės baigėsi rzultatu  rezultatu  86:71 (31:16, 16:19, 16:23, 23:11).

MRU gretose išsiskyrė Laurynas Samėnas, pelnęs 16 taškų, Paulius Dambrauskas pridėjo 13, Augustas Pečiukevičius pridėjo 12, Gediminas Žylė - 11 taškų.

Komandos treneris Vytautas Poteliūnas po dvikovos šiek tiek apgailestavo, kad jo komandos nariams nepavyko nuvainikuoti daugkartinių čempionų.

"Turėjome tokį tikslą, tačiau šįkart nepavyko. Rungtyniavome banguotai. Rungtynių pradžioje varžovus šiek tiek paleidome į priekį, tačiau vėliau atstatėme pusiausvyrą ir buvome sugrąžinę rungtynių intrigą. Norėjome parodyti nagus, tačiau pritrūkome jėgų. Neturime tiek daug, kiek turi VDU ekipa, lygiaverčių krepšininkų. Galbūt kitąmet pavyks pasiekti revanšą. Bent jau to giliai širdyje tikimės", - kalbėjo vicečempionų treneris.

LSKL finalinių rungtynių naudingiausiais žaidėjais pripažinti Povilas Butkevičius (VDU ekipai pelnė 24 taškus ir surinko 28 naudingumo balus) bei Antanas Udras (9 taškai ir 12 naudingumo balų).

Reikia pastebėti, kad nedidelė MRU sirgalių grupelė aktviai palaikė krepšininkus, skanduotėmis ir garso stiprumu tikrai aplenkdama priešininkų gerbėjų būrį. Sirgaliai po rungtynių nusifotografavo su jiems dėkojusiais krpešininkais.

Nuotraukos: Vidūno Gelumbausko