„Kibirkštis -MRU“ Estijoje užsitikrino antrą vietą Baltijos čempionate - MRU
Naujienos

10 vasario, 2020
„Kibirkštis -MRU“ Estijoje užsitikrino antrą vietą Baltijos čempionate

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komanda per trijų dienų ir trijų rungtynių viešnagę savaitgalį Estijoje iškovojo dvi pergales iš trijų žaistų rungtynių. Pirmąją dieną, penktadienį, Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės Baltijos čempionato rungtynėse, Tartu mieste, 68:51 (21:14, 11:14, 18:12, 18:11) nugalėjo Tartu „Ulikool/Kalev“ ekipą. „Kibirkšties-MRU“ krepšininkės iškovojo 10 pergalę per 12 rungtynių ir užsitikrino antrą vietą turnyro lentelėje. Antroji vieta leidžia išvengti ketvirtfinalio etapo ir iškart suteikia bilietą į pusfinalį.
Penktadienį tiesiai po kelionės į aikštę žengusi „Kibirkšties-MRU“ komanda sėkmingai pradėjo rungtynes ir jau pirmojo ketvirčio metu nutolo 7 taškais. Tačiau antrame kėlinyje šeimininkės suaktyvino gynybą, leido lietuvėms pelnyti 11 taškų ir savo atsilikimą sumažino iki 4 taškų (32:28). Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-MRU“ komanda nutarė nejuokauti ir didino pranašumą. Po 30 min. kovos vilnietės pirmavo 10 taškų skirtumu (50:40), o per paskutines 10 min. savo persvarą dar labiau įtvirtino ir pasiekė užtikrintą pergalę – 68:51. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Eglė Zabotkaitė. Puolėja per 29 minutes pelnė 17 taškų (4/7 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį. Daugilė Šarauskaitė pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 4/6 baudos, 14 atk. kam., 3 blk.), Justina Miknaitė ir Klaudija Serkevičiūtė surinko po 8, Kristė Druskytė – 7 (4 rez. per.), Justina Kraujūnaitė – 6, Gabrielė Šulskė (4 rez. per.) ir Livija Sakevičiūtė (7 atk. kam.) po 3, o Saulė Mikelionytė taškų nepelnė. Estijos klube Anna Gret Asi pelnė 20 taškų, o Eleriin Vaino surinko 10 taškų.
Šeštadienį Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ sužaidė dar vienas rungtynes. Baltijos čempionato susitikime Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 87:73 (21:14, 24:14, 23:22, 19:23) nugalėjo Talino „Ulikool“ komandą. Vilnietės rungtynes pradėjo galingiau ir po pirmų 10 minučių pirmavo lygiai tokia pačia 7 taškų persvara (21:14). Antrame ketvirtyje Lietuvos klubas ir toliau diktavo sąlygas, skirtumas pasiekė dviženklį, o po dviejų kėlinių komandas jau skyrė 17 taškų (45:28). Trečią kėlinį vėl geriau pradėjo „Kibirkšties-MRU“ komanda, tačiau jo eigoje leido varžovėms išlyginti žaidimą, o po 30 min. kovos švieslentėje degė 18 taškų skirtumas (68:50). Ketvirtame kėlinyje vilnietės kiek atsipalaidavo ir estės greit sumažino atsilikimą iki 10 taškų, tačiau perlaužti rungtynių eigos „Kibirkšties-MRU“ komanda neleido ir išlaikė persvarą (87:73). „Kibirkšties-MRU“ komanda šiame mače pataikė 11 tolimų metimų iš 23 ir beveik dvigubai laimėjo kovą po krepšiais (46/24). Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Gabrielė Šulskė. Gynėja per 26 minutes pelnė 21 tašką (2/3 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 5/7 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Eglė Zabotkaitė pelnė 16 taškų (3/6 tritaškiai, 6 atk. kam.), Klaudija Serkevičiūtė – 13 (3/6 tritaškiai, 4 rez. per.), Daugilė Šarauskaitė – 12 (6/10 dvitaškiai, 10 atk. kam., 4 blk.), Justina Kraujūnaitė – 10 (6 atk. kam.,4 rez. per., 5 kld.), Kristė Druskytė – 8 (6 atk. kam.), Justina Miknaitė – 5, Saulė Mikelionytė – 2, Livija Sakevičiūtė taškų nepelnė. „Ulikool“ klube Candice Warthen pelnė 26 taškus, o Annika Koster – 16.
Trečias rungtynes per trečią dieną žaidusios Algirdo Paulausko ir Gitauto Kievino auklėtinės 71:78 (23:11, 20:25, 15:19, 13:23) nusileido Tartu „Ulikool/Kalev“ ekipai iš Estijos. Lietuvos klubas galingai pradėjo rungtynes ir jau per pirmas 10 minučių susikrovė dviženklę persvarą (23:11). Antrame ketvirtyje vilnietės kiek sulėtino žaidimą, rungtynių tempas išsilygino, o sėkmingiau sužaistos kelios minutės leido estėms sumažinti atsilikimą (43:36). Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-MRU“ komanda ir toliau nepavyko demonstruoti krepšinio, kurį rodė pirmame kėlinyje. Atsiliepė nuovargis, o „Ulikool/Kalev“ klubas kėlinį laimėjo 4 taškais ir priartėjo iki 3 taškų (58:55). Ketvirtą kėlinį Lietuvos klubas pradėjo atkarpa 2-12 ir Tartu ekipa išsiveržė į priekį (60:67). „Kibirkšties-MRU“ ekipa dar bandė sugrįžti į rungtynes, tačiau emocinį pakilimą pajutusios estės šventė pergalę (71:78). „Kibirkšties-MRU“ komanda vėl puikiai kovojo po krepšiais (48/27), tačiau koją kišo klaidų skaičius (25/13) ir prastas baudų metimų pataikymo procentas 20/33 (60%).
 Rezultatyviausiai „Kibirkšties-MRU“ komandoje žaidė Gabrielė Šulskė. Gynėja per 22 minutes pelnė 15 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 6/11 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau 7 kartus suklydo. Eglė Zabotkaitė įmetė 12 taškų (6 atk. kam.), Daugilė Šarauskaitė – 10 (5/8 dvitaškiai, 11 atk. kam., 2 blk.), Kristė Druskytė – 8, Justina Kraujūnaitė – 7 (1/7 dvitaškiai), Livija Sakevičiūtė (9 atk. kam., 4 rez. per.) ir Justina Miknaitė (3/3 dvitaškiai) po 6, Klaudija Serkevičiūtė – 5, Saulė Mikelionytė – 2. Estijos klube Anna Gret Asi surinko 32 taškus, Eleriin Vaino pelnė 27 taškus.
Kitas rungtynes, kurios bus dėl pirmojo titulo šį sezoną, „Kibirkšties-MRU“ komanda žais vasario 15 dieną. Tądien Klaipėdoje vyks Karalienės taurės finalas, kuriame vilnietės kovos su Kauno „Aisčių-LSMU“ ekipa.