2007-10-23

Kaune – krepšininkų nesėkmės

Spalio 22 d. Kaune MRU merginų ir vaikinų krepšinio komandos žaidė reguliariojo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato rungtynes. Merginos susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkėmis, o vaikinai – su Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkais.
Vaikinų sunkiose ir nervingose rungtynėse Kaune pergalę po atkaklios kovos iškovojo šeimininkų Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) krepšininkai, kurie rezultatu 91:87 nugalėjo Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentus ir iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės šį sezoną.
Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje vyko atkakli kova. Vis dėlto svečiai iš Vilniaus po truputį perėmė iniciatyvą ir išsiveržė į priekį. Po pirmojo kėlinuko vilniečiai buvo priekyje 23:18.
Antrajame kėlinuke persvara ir toliau priklausė svečiams, kurie kelis sykius padidino pranašumą iki dviženklio. Vis dėlto sėkmingiau ketvirčio pabaigą sužaidę kauniečiai ilsėtis išėjo atsilikdami 9 taškais (41:50).
Po didžiosios pertraukos kauniečiai bandė mažinti skirtumą, tačiau varžovai startavo 8:2 ir grąžino dviženklį pranašumą (58:44). Individualiais veiksmais padėtį bandė gelbėti Marius Giedraitis, kurio pastangomis likus žaisti 4 minutes skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 11 taškų (53:64).
Sumažėjus skirtumui tarp komandų atgijo į LŽŪU sporto salę susirinkę sirgaliai, kurie ėmė aktyviai palaikyti savo ekipą ir švilpimu trukdyti varžovams.
Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 5 taškų, o Modesto Šidlausko tolimas metimas ištirpdė varžovų persvarą iki 2 taškų (65:67). Prieš lemiamą kėlinuką MRU pirmavo 71:67.
Sužaidus dvi minutes LŽŪU ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų (71:74), o netrukus po keturių Povilo Stasiulionio deficitas ištirpo iki minimumo (75:76). Buvo juntamas vilniečių nerimas, krepšininkai niekaip negalėjo sėkmingai užbaigti atakų. Tuo tarpu M. Šidlauskas sėkmingai prasiveržė po krepšiu, o po to pataikė iš toli ir išvedė savo komandą į priekį (80:76).
Vilniečiai nepalūžo ir aktyviai gindamiesi neleido šeimininkams pelnyti taškų, o patys sumažino atsilikimą iki 2 taškų (78:80).
Intriga aikštelėje vis augo. Vilniečiai stabdė kauniečius pražangomis, bet šie metė beveik be klaidų. Tuo tarpu MRU krepšininkai negalėjo pataikyti ir likus žaisti 24 sekundes M.Šidlausko baudos metimai padidino šeimininkų persvarą iki 5 taškų (85:80).
Vis dėlto dvikova dar nebuvo baigta. Likus žaisti 13 sekundžių tritaškį įmetė Arnas Labuckas, o kauniečių persvara sumažėjo iki 2 taškų (87:85). Likus žaisti 5 sekundes prie baudų metimo linijos trims metimams stojo Marius Klioklys, bet jis pataikė du sykius ir skirtumas vėl sumažėjo iki 2 taškų (87:89). Pergalingus du baudos metimus LŽŪU komandai pelnė Vygintas Grinis, o šeimininkai laimėjo rezultatu 91:87.
Rezultatyviausiai MRU komandoje žaidė: Šarūnas Kulevičius 22 (4 per. kam.), Arnas Labuckas, Paulius Parachomikas (10 atk. kam., 4 rez. perd., 3 blk.).
Merginų komanda žaisdama be pagrindinių žaidėjų, kurios išvykusios į Jekaterinburgą „Teo“ krepšinio komandos sudėtyje žaisti Pasaulio moterų taurės klubinių komandų turnyre, rimčiau nepasipriešino VDU krepšininkėms ir pralaimėjo šias rungtynes rezultatu 47:75.
Ateinančias rungtynes spalio 29 d. MRU komandos žais namuose: MRU merginų komanda su Kauno technologijos universiteto krepšininkėmis, o MRU vaikinai – su Tarptautinio krikščioniškojo universiteto (LCC) atstovais.