Renginiai ir įvykiai

2013-09-09 13:37:00

„Karšta“ MRU šachmatininkų vasara!

mrunideimantedaulyte Po labai sėkmingo praėjusių  mokslo metų sezono (2 vieta Lietuvos šachmatų lygoje, du aukso ir bronzos medalis SELL žaidynėse, daug medalių  įvairiuose Lietuvos čempionatuose ir tarptautiniuose turnyruose)  Lietuvos rinktinių , dalyvausiančių Europos komandiniame čempionate Varšuvoje, sudėtyje bus net trys MRU šachmatininkai – tarptautinė  didmeistrė  Deimantė Daulytė, tarptautinė meistrė Salomėja Zaksaitė ir FIDE meistras Tautvydas Vedrickas). O MRU šachmatininkai ir vasarą nesiilsėjo.

Serbijoje liepos mėnesį vykęs Europos moterų šachmatų  čempionatas buvo svarbiausias  metų turnyras Universiteto magistrantei  Deimantei  Daulytei . Deimantė puikiai startavo – po 5 turų ji turėjo 4,5 taško ir žengė antroje vietoje tarp 169  šachmatininkių. Būtina paminėti jos triuškinamą pergalę prieš dabartinę pasaulio vicečempionę, 2004 m. pasaulio čempionę bulgarę Antuanetą Stefanovą, po kurios apie Deimantę prabilo viso pasaulio šachmatų spauda. Deja, čempionato viduryje sekė trijų pralaimėjimų serija, kuri nubloškė mūsų šachmatininkę į lentelės vidurį. Ypač skaudus pralaimėjimas buvo prieš Lietuvos rinktinės lyderę Viktoriją Čmilytę. Deimantė, gavusi perspektyvią poziciją, degė noru laimėti, atsisakė lygiąsias davusių tęsinių, rizikavo ir po ilgos kovos pralaimėjo. Tačiau parodžiusi kovotojos charakterį Deimantė finišavo dviem pergalėmis ir, surinkusi 7 taškus iš 11, užėmė 22 vietą bei iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą.  Ji čempionate taip pat įvykdė paskutinę tarptautinio vyrų meistro normą. Rugsėjo mėn. paskelbtuose pasaulio šachmatininkių reitinguose  Deimantė įsitvirtino pasaulio Top-100 (91 vieta, ELO reitingas 2371). Sveikiname puikiai vasarą žaidusią Deimantę bei linkime nesustoti prasidėjus naujajam sezonui!

Sėkminga vasara buvo ir MRU šachmatų treneriui tarptautiniam meistrui  Vaidui Sakalauskui. Liepos 8-14 dienomis Juvaskiula mieste Suomijoje vyko tradicinis šachmatų turnyras Heart of Finland- 2013. Jame tarp 144 žaidėjų  Vaidas Sakalauskas iškovojo  aukštą trečiąją vietą (7.0/9).

Rugpjūčio pradžioje  Liepojoje vyko dvidešimtasis tradicinis Liepaja Rokade  šachmatų festivalis. Vienas iš turnyrų buvo komandinė rungtis, kur varžėsi 19 komandų iš 4 šalių, ir čia užtikrintai nugalėjo jungtinė lietuvių ir latvių komanda „MRU-Gintars“. Nugalėtojų taurę treneriui  Vaidui Sakalauskui įteikė pasaulinės šachmatų federacijos prezidentas Kirsanas Iliumžinovas.

Jau kitą dieną po turnyro Liepojoje prasidėjo didelis tarptautinis turnyras Rygoje. Jame sėkmingai žaidė Vaidas Sakalauskas ir  MRU mokslininkė – podoktorantūros stažuotoja Salomėja Zaksaitė.  Puikiai sekėsi Salomėjai – ji  įveikė ilgametį Suomijos vyrų rinktinės lyderį tarptautinį didmeistrį J. Yrjolą ir dar kelis labai stiprius šachmatininkus. Salomėja kovojo dėl galimybės įvykdyti  tarptautinės didmeistrės normą, tačiau nesėkmingai susiklosčiusi paskutinio turo partija to padaryti neleido. Kita vertus, puikus jos žaidimas parodė, jog ir aukščiausi titulai Salomėjai  jau ne už kalnų!

Taip prabėgo MRU šachmatininkų vasara, o dabar prasideda naujas sezonas, kuriame laukia daug įnirtingų kovų: Deimantė Daulytė pakviesta į prestižinį turnyrą Linarese, Ispanijoje. MRU pirmakursė Živilė Urbonavičiūtė žais pasaulio merginų iki 20 m. čempionate Turkijoje, o MRU komanda spalio mėnesį dalyvaus Europos moterų šachmatų klubų čempionate Rodo saloje, Graikijoje.
Tad laikome kumščius už mūsų šachmatininkus ir laukiame gerų rezultatų!