Renginiai ir įvykiai

2010-05-17 00:10:00

Iš Universiados – su medaliais

universiada

Praėjusį savaitgalį, gegužės 14–16 dienomis Kaune vyko Lietuvos universiada. Mykolo Romerio universiteto (MRU) sportininkai dalyvavo paplūdimio tinklinio (dvi merginų komandos), lengvosios atletikos, plaukimo ir dziudo varžybose.

Paplūdimo tinklinis

Paplūdimio merginų tinklinio susitikimams užsiregistravo 12 komandų. MRU–1 komandos žaidėjos (SIF I mag. kurso studentė Rima Rameikaitė ir EFVF II kurso studentė Ernesta Vinickaitė) iškovojo 3–iąją vietą, o MRU–2 ekipa (Ilona Skokova ir Viktorija Miliūtė) liko 7–oje pozicijoje. Abiejų komandų žaidėjoms vadovavo lektorė G. Gatelienė. Čempionėmis tapo LKKA–1 komanda, o 2–ąją vietą užėmė LKKA–2 duetas.

Lengvoji atletika

Lengvosios atletikos varžybų programoje sėkmingiausiai startavo Mykolo Romerio universiteto rutulio stūmikai, kurie ant nugalėtojų pakylos neįsileido kitų universitetų atstovų. Čempionais tapo SVPF II kurso studentas Artūras Gurklys, nustumęs rutulį 17,70 m, antruoju prizininku liko SVPF IV kurso studentas Paulius Luožys (17,65 m), o trečiąją vietą iškovojo EFVF I kurso studentas Romanas Morozka (16,80 m).

Disko metimo rungtyje nugalėjo Mykolo Romerio universiteto SVPF II kurso studentas Karolis Tvaskus, nuskraidinęs įrankį 52,32 cm. Kitas mūsų universiteto atstovas R. Morozka liko ketvirtas (45,26 cm), E. Petrauskas iškovojo 5-ąją vietą (44,90 cm), o P. Luožys – 9–ąją (39,45 cm).

Aukso medaliu pasipuošė ir VSF II kurso studentas Ernestas Vėsa (šuolis su kartimi), peršokęs kartelę pakeltą į 4,20 m aukštį. To paties fakulteto studentas Mindaugas Viršilas buvo nepralenkiamas 5 000 m bėgime – 14:55,28 min.

Trečiąsias vietas iškovojo SVPF absolventė Ieva Stasytytė, kuri numetė ietį 33,85 m, SPF II kurso studentė Anastazija Pydyk – 400 m barjerinis bėgimas (1:16,16 min) ir SIF I mag. kurso studentas Andrej Jegorov – 3 000 m kliūtinis bėgimas (10:06,20 min).

Į savo rungčių dešimtukus pateko SVPF II kurso studentas Rokas Pajarskas 200 m bėgime užėmęs 6 vietą (22,31 s) ir 100 m bėgime – 7–ąją vietą (11,00 s). EFVF I kurso studentas Mindaugas Striokas 800 m bėgime liko 9-tas – 2:01,01 min. Kiti mūsų lengvaatlečiai liko už pirmojo dešimtuko ribų. Komandinėje įskaitoje mūsų sportininkai surinkę 14144 taškus liko 7–oje vietoje (1 – LKKA – 36622 tšk., 2 – VU – 33489 tšk., 3 – ŠU – 31168 tšk.).

Plaukimas

Plaukikai Mykolo Romerio universiteto medalių taupyklę padidino 11 medalių. Ryškiausiu MRU komandos startu reikia įvardinti VAF II kurso studento Giedriaus Titenio rezultatus. Šis 2009 m. pasaulio 3–ios vietos laimėtojas neturėjo sau lygių ir šiose varžybose, iškovojęs du aukso medalius – 50 m krūtine (00:29,20 min) ir 100 m krūtine (01:07,68 min). G. Titenis pridėjo dar du sidabro medalius plaukdamas su komandos draugais – L. Rinkevičiumi, D. Jaruševičiumi, I. Šidlausku 4 x 50 m komandinėje estafetėje (01:52,06 min) bei 4 x 50 m laisvu stiliumi (01:41,39 min).

Dar vieną aukso medalį plaukdama 50 m krūtine iškovojo SPF II mag. kurso studentė Jekaterina Kiseliova (00:33,38 min), o įveikdama 100 m krūtine užėmė antrąją vietą (01:13,23 min). Antrosios vietos savininkais tapo ir EFVF I Lukas Rinkevičius (50 m nugara – 10:28,50 min). TF I mag. kurso studentas Dmitrijus Jaruševičius (50 m krūtine – 00:29,20 min) ir TF II kurso studentas Mindaugas Ancius (100 m krūtine – 01:11,74 min). Trečiąsias vietas iškovojo L. Rinkevičius – 100 m kompleksinis plaukimas (01:01:48 min) ir M. Ancius – 50 m krūtine (00:32,35 min).

Komandinėje įskaitoje mūsų plaukikai surinko 217 taškus ir užėmė 4–tą vietą. Šis pasiekimas geriausias universiteto plaukimo istorije. Čempionais tapo KTU komanda – 399 tšk., 2 – VU – 340 tšk., 3 – LKKA – 331 tšk.

Dziudo

Didelį medalių derlių parvežė ir dziudo atstovai, vadovaujami trenerių E. Štarevičiaus ir A. Mečkovskio.

Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 52 kg. antros vietos laimėtoja tapo VSF I mag. kurso studentė Eglė Macijauskaitė. Tokius pačius apdovanojimus pelnė ir SVPF I kurso studentė Viktorija Baltaitė (svorio kategorija iki 63 kg.) bei VSF I kurso studentė Lina Kairytė (svorio kat. iki 70 kg.). Trečiąją vietą svorio kategorijoje iki 63 kg. iškovojo VSF I kurso studentė Aurelija Šukytė. Susirinkusios 39,5 taško mūsų universiteto merginų komanda liko 2–oje vietoje. Čempionėmis tapo LKKA atstovės (59 tšk.), o bronzinėmis prizininkėmis – VU sportininkės (34,5 taško).

Vaikinų kovose sėkmė lydėjo SPF absolventą Saulių Gadišauską (svorio kat. iki 66 kg.) ir SVPF II kurso studentą Radvilą Matuką (svorio kat. iki 90 kg.). Šie imtynininkai pelnė čempionų titulus. Trečiaisiais prizininkais tapo SVPF IV kurso studentas Justinas Grumba (svorio kat. iki 73 kg.), EFVF III kurso studentas Valerij Popadko (svorio kat. iki 90 kg.), VSF I kurso studentas Marius Labalaukis (svorio. kat. iki 100 kg.) bei TF I kurso studentas Zigmas Pečiulis (svorio kat. iki 100 kg.). Už prizininkų trejeto liko EFVF III kurso studentas Eimantas Verenius (svorio kat. iki 66 kg.), SPF III kurso studentas Ainis Vencevičius (svorio. kat. iki 81 kg.) ir VSF absolventas Ramūnas Fokas. Visi jie iškovojo ketvirtąsias vietas.

Komanda

Komandinėje įskaitoje vaikinų komanda užėmė antrąją vietą. Mykolo Romerio universiteto komanda surinko vienodai taškų su LKKA imtynininkais po – 46, tačiau dėl mažiau iškovotų 1–ųjų ir 2–ųjų vietų mūsiškiai liko antri. Trečiaisiais prizininkais tapo VGTU dziudo mėgėjai – 37 taškai.

Mykolo Romerio universiteto sportininkų startai Universiadoje buvo paskutinė generalinė repeticija prieš XXVI SELL žaidynes Estijoje Tartu mieste gegužės 21 – 23 d. d. Kaune parodyti rezultatai leidžia tikėtis medalių ir būsimame studentų sporto forume.