Renginiai ir įvykiai

2012-05-21 15:00:00

Finišavo XXVIII SELL studentų žaidynės

pleb Gegužės 17 – 20 d. Helsinkyje vyko XXVIII SELL studentų žaidynės. Jose varžėsi 83 universitetų studentai iš 12 šalių: Čekijos, Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, D.Britanijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Švedijos ir Graikijos. Kaip ir kiekvienais metais, MRU sportininkai neliko be apdovanojimų: iškovoti 6 aukso, 5 sidabro ir 8 bronzos medaliai. Po septynis medalius parsivežė lengvaatlečiai ir dziudo imtininkai, plaukikai – 3, tenisas ir tinklininkės po 1 apdovanojimą.

Pirmąjį aukso medalį plaukdamas nugara 50 m distanciją iškovojo Teisės fakulteto studentas Vilius Karalius. Dar du bronzos medalius plaukikai iškovojo vaikinų ir merginų 4x50 m estafetėse, laisvu stiliumi. Vaikinų komandoje plaukė Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Artiom Ščemeliov, Teisės fakulteto studentas Karolis Ramašauskas, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Artūras Štura ir jau minėtasis Vilius Karalius.

Merginų ekipą sudarė Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentė Žydrūnė Galvanauskaitė, Politikos ir vadybos fakulteto studentė Miglė Banytė, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentė Birutė Matačiūnaitė, Politikos ir vadybos fakulteto studentė Eglė Gasilionytė. Džiugu, kad visi plaukimo nariai iškovojo medalius.

SELL žaidynių čempione tapo ir Politikos ir vadybos fakulteto studentė Vaida Žūsinaitė, kuri nugalėjo 3000 m bėgime. Ja pasekė ir Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Romanas Morozka, kuris pasiekė asmeninį rekordą, nustūmęs rutulį 18,17 m. Antruoju šioje rungtyje liko Teisės fakulteto studentas Artūras Gurklys (18,00 m), o Socialinės informatikos fakulteto studentas Marius Šilenskis liko penktuoju (16,86 m). Dar vieną medalį rutulio stūmimo rungtyje iškovojo Socialinės politikos fakulteto studentė Alina Vaišvilaitė, kuri pasiekė trečią rezultatą – 13,30 m.
Lengvaatlečių medalių kolekciją papildė Tesisės fakulteto studentė Diana Džavachidis, kuri 100 m nuotolyje buvo antra (12,43 sek.). Vyrų 200 m sprinto rungtyje III vietą iškovojo Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Matas Galdikas, kuris su komandos draugais Politikos ir vadybos fakulteto studentu Olegu Fakejevu, Socialinės informatikos fakulteto studentu Andrejumi Jegorovu ir Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentu Mindaugu Strioku estafečių varžybose užlipo ant 3 –čiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Teniso kortuose čempioniškai žaidė Teisės fakulteto studentė Lina Stančiūtė, kuri finale 6:2 ir 6:2 nugalėjo Helsinkio universiteto atstovę Veera Nurmi. Prieš keturis metus šiame turnyre taip pat triumfavo mūsiškė.

Dar du aukso medalius į MRU delegacijos taupyklę įnešė dziudo atstovai. Čempionais tapo Viešojo saugumo fakulteto studentė Lina Kairytė ir MRU absolventas Marius Labalaukis. MRU absolventas Justinas Grumba pelnė sidabro medalį. Tokios pat spalvos medalį pelnė ir Viešojo saugumo fakulteto studentė Elvyra Lukauskaitė. Trečiaisiais dziudo imtynių prizininkais liko Viešojo saugumo fakulteto studentė Aurelija Šukytė, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentė Viktorija Baltaitė bei Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentas Artūras Maiboroda.

Didžiausią staigmeną žaidynėse pateikė mūsų merginų tinklinio komanda, vadovaujama Gražvilės Gatelienės. Ji tik finale 1:3 pralaimėjo Tartu universiteto komandai ir iškovojo sidabro medalius. Apdovanojimą pelnė: Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto studentės Ernesta Vinickaitė, Viktorija Miliūtė, Teisės fakulteto studentės Vytautė Jarmalaitė, Ilona Skokova, Inga Vainilavičiūtė, Politikos ir vadybos studentės Justė Jarmalaitė, Rūta Putytė, Socialinės politikos fakulteto studentės Gintarė Miškinytė, Rima Rameikaitė. Šios merginos vasarą Kordoboje kovos dėl medalių I-ose Europos universitetų žaidynėse.

Tokiu būdu iš XXVIII – jų SELL studentų žaidynių Suomijoje mūsiškiai parsivežė 19 medalių. Tai geras rezultatas, kuris MRU komandai turėtų garantuoti vietas pirmame šešetuke tarp 83 universitetų. Komandų suvestinės dar neturime – gavus ją paskelbsime.

Sveikiname visus SELL žaidynių dalyvius ir linkime sėkmės pavasario sesijoje.