2011-05-16 13:00:00

Finišavo XXVII SELL studentų žaidynės

selleb Gegužės 15 d. Kaune finišavo XXVII SELL studentų žaidynės. Jose dalyvavo per 1800 sportininkų, kurie atstovavo 50 universitetasm iš 12 šalių. Mūsų universiteto sportinę delegaciją sudarė 120 sportininkų, kurie dalyvavo visose 10 – tyje sporto šakų: krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi sportas, mini futbolas, stalo tenisas, plaukimas, jėgos trikovė, dziudo, tinklinis ir graikų – romėnų imtynės.

Daugiausia medalių – 10 į MRU delegacijos taupyklę įnešė plaukikai. SELL žaidynių čempionais tapo Giedrius Titenis (100 m. krūtine), Edgaras Štura (100 m. delfinu ir 100 m. kompleksas), Jekaterina Kiseliova (50 m. laisvu stiliumi). Penktąjį aukso medalį iškovojo vaikinai kombinuotoje estafetėje 50 m., kurioje be G. Titenio ir E. Šturos dar startavo Vilius Karalius ir Ignotas Šidlauskas. Jie aplenkė KTU ir VU komandas.

Antrąsias vietas baseine pelnė G. Titenis (100 m. kompleksas) ir merginos kombinuotoje estafetėje 4x50 m. ir laisvu stiliumi 4x50 (J. Kiseliova, M. Banytė, B. Matačiūnaitė, M. Žilinskaitė) bei vaikinai estafetėje 4x50 laisvu stiliumi.
Trečiąja prizininke tapo J. Kiseliova, kuri plaukdama 100 m. krūtine į priekį praleido tik Rygos technikos universiteto atstovę bei LKKA studentę E. Bespalko.
Savo plaukimuose 100 m. laisvu stiliumi M. Banytė iškovojo 6 – tą vietą, o I. Šidlauskas liko 9 – tas. V. karalius 100 m. komplekso rungtyje užėmė 4 – tą vietą.
Taigi, visi plaukikai grįžo su medaliais: iškovoti 5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalis.

SELL žaidynių medalių dalybose MRU lengvosios atletikos rinktinė iškovojo 9 medalius. Čempionais tapo rutulio stūmikas Artūras Gurklys (17,90 m) ir disko metikas Karolis Tvaskus (50,46 m). Dukart sidabro prizininkais tapo bėgikai Aina Valaktkevičiūtė (800 m ir 1500 m) bei Petras Gliebus (800 m ir 1500 m). Sidabro medaliu pasipuošė ir Alina Vaišvilaitė, kuri rutulį nustūmė 14,07 m. ir pralaimėjo tik olimpietei LKKA atstovei Austrai Skujytei (16,35 m)

Prestižinėje rungtyje – 100 m. estafetėje mūsų vaikinų komanda (Žilvinas Adomavičius, Ugnius Savickas, Matas Galdikas ir Olegas Fakejevas) iškovojo sidabro medalius į priekį praleidę LKKA studentus. Trečiaisiais prizininkais tapo VU studentai.
D
ar vieną medalį – bronzos, iškovojo rutulio stūmikas Paulius Luožys – 16,08 m.
Arti prizininkų trejeto buvo sprinteris U. Savickas (100 m. – 4 vieta, 200 m. – 5 vieta) bei bėgikas Juozas Gliebus (800 m. – 4 vieta).
Aukštą 7 vietą 100 m. bėgimo finale iškovojo M. Galdikas.
Lengvaatlečiai iškovojo 2 aukso, 6 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Tradiciškai medalių dalybose nuošalėje neliko dziudo imtininkai, kurie iškovojo 8 medalius. Čempionais tapo Ainis Vencevičius (sv. k. iki 81 kg) ir Marius Labalaukis (sv. k. iki 100 kg). Antrąsias vietas iškovojo Viktorija Baltaitė (sv. k. iki 63 kg) ir Justinas Gramba (sv. k. iki 73 kg). Bronzos medaliais pasipuošė Deimantė Čepaitė ( sv. k. iki 52 kg), Kamilė Sakaitė ir Laura Talkevičiūtė (sv. k. iki 57 kg) bei Rūta Katkevičiūtė (sv. k. iki 78 kg).

Labai svariai pasirodė jėgos trikovės sportininkai, treniruojami lektoriaus Petro Lazdausko, kurie startavo visose 5 svorio kategorijose ir iškovojo 3 aukso bei 1 bronzos medalį. SELL žaidynių čempionais tapo Matas Paškevičius (sv. k. iki 74 kg), Danas Bolys (sv. k. iki 83 kg) ir Aivaras Andriušaitis (sv. k. virš 120 kg). Svorio kategorijose iki 105 kg bronzos medalį pelnė Paulius Muižininkas.

Sėkmingai ant imtynių kilimo kovojo graikų – romėnų MRU komanda. Čempionu tapo pernykščių SELL žaidynių nugalėtojas Artūras Jankauskas (sv. k. 120 kg), kuris finale nugalėjo kitą mūsų universiteto imtynininką Marių Livą. Antrąją vietą iškovojo ir Giedrius Morkis (sv. k. 96 kg), kuris finale 2:6 nusileido KTU atletui A. Luošaičiui. Bronzos medalį pelnė Mantas Čepinskas (sv. k. 84 kg).

Orientavimosi vaikinų sprinto rungtyje (13500 m, 19 kontrolinių punktų) Martynas Stanys iškovojo sidabro medalį, nusileidęs 13 sek. čempionu tapusiam VU studentui V. Aleliūnui. Merginų vidutinėje trasoje (5100 m. 16 kontrolinių punktų) Indrė Valaitė taip pat pelnė sidabro medalį.

Vaikinų stalo teniso komanda (Aivaras Keliotis, Aleksandras Rusinovas, Pavel Traikovič) iškovojo III vietą, į priekį praleidusi VGTU ir VPU sportininkus. Vyrų vienetų varžybose trečiuoju prizininku tapo mūsiškis - A. Keliotis.

Vaikinų krepšinio komanda (treneris V. Poteliūnas) laimėjo bronzos medalius. Pusfinalyje 42:56 mūsiškiai nusileido LSKL čempionams VDU krepšininkams, o kovoje dėl trečiosios vietos 84:52 nugalėjo Latvijos universiteto komandą. Čempionais tapo VDU žaidėjai, kurie finale 95:67 įveikė VPU atstovus. Galutinė krepšinio komandų rikiuotė: VDU, VPU, MRU.

Ketvirtfinalyje suklupo mūsų tinklininkės ir futbolininkai. Šios komandos pasidalino 5 – 8 vietomis.

Suskaičiavus medalius MRU universitetas XXVII SELL žaidynėse pelnė 40 apdovanojimų. Iš jų 13 aukso, 16 sidabro ir 11 bronzos. Tai skaitlingiausias universiteto sportininkų pasiekimas per visą SELL studentų žaidynių istoriją.
Oficiali visų komandų rikiuotė dar nėra paskelbta. Preliminariais duomenimis, tarp visų universitetų pagal iškovotų medalių skaičių mes pirmaujame.
Sveikiname visus XXVII SELL studentų žaidynių prizininkus ir jų trenerius.