Renginiai ir įvykiai

2010-05-23 00:08:00

Finišavo XXVI SELL žaidynės

sell Gegužės 21–23 dienomis Estijoje Tartu mieste vyko XXVI SELL žaidynės. Į jas dalyvauti suvažiavo 78 universitetai iš 15 šalių. Žaidynėse dalyvavo 1569 sportininkai, kurie varžėsi 11 sporto šakų: lengvoji atletika, stalo tenisas, krepšinis, šachmatai, grindų riedulys, dziudo, mini – futbolas, jėgos trikovė, plaukimas, tinklinis, graikų – romėnų imtynės.

Mykolo Romerio universiteto sportinę delegaciją sudarė 42 sportininkai, kurie dalyvavo lengvosios atletikos, stalo teniso, grindų riedulio (merginos), dziudo, plaukimo ir graikų – romėnų imtynių varžybose.

Pirmoji varžybų diena buvo sėkminga mūsų studentams. Kovas pradėję plaukikai pelnė 3 medalius. Garsiausias mūsų delegacijos sportininkas Giedrius Titenis (2009 m. pasaulio čempionato III vietos laimėtojas) nesunkiai pelnė čempiono laurus plaukdamas 100 m krūtine – 1:04,06 min. Šioje distancijoje kitas mūsų universiteto atstovas Mindaugas Ancius sugaišo 1:16,19 min. ir užėmė VII vietą. Startuodamas sau neįprastoje 50 m laisvu stiliumi rungtyje G. Titenis sugebėjo pakilti ant antrojo pjedestalo laiptelio (24,32 s).

Pirmos varžybų dienos plaukikų medalių taupyklę papildė ir Jekaterina Kiseliova. Ji plaukdama 100 m krūtine pagerino asmeninį rekordą 1:13,73 min. ir pralaimėjusi tik Kinijos atstovei Sun Ye iškovojo vicečempionės apdovanojimą. Mišrios estafetės komanda kompleksiniame plaukime 4 x 50 m (G. Titenis, G. Sadauskaitė, L. Rinkevičius, J. Kiseliova) užėmė VI vietą.

Antrąją varžybų dieną vėl sėkmingiausiai startavo G. Titenis, kuris pelnė du aukso medalius, plaukdamas 50 m krūtine (29,48 s) ir 200 m kompleksiniu būdu (2:17,01 min.). Dar vieną sidabro medalį iškovojo J. Kiseliova, startavusi 50 m krūtine rungtyje (33,90 s), kuri vėl nusileido jau minėtai Sun Ye. Kiti du mūsų universiteto atstovai Dmitrijus Jaruševičius ir Mindaugas Ancius 50 m krūtine rungtyje iškovojo VI ir VIII vietas, o mišrios estafetės laisvu stiliumi mūsų komanda liko V vietoje.

Tokiu būdu plaukikų indėlis į bendrą universiteto medalių kolekciją – 6. Iš jų 3 aukso ir 3 sidabro apdovanojimai.

Lengvosios atletikos atstovai pirmąją varžybų dieną startavo trijose rungtyse – vyrų rutulio stūmime, moterų 1 500 m bėgime bei moterų trišuolio rungtyse.

Rutulio stūmimo sektoriuje nenugalimi buvo mūsų universiteto sportininkai, kurie iškovojo visas tris prizines vietas. Čempionu tapo Paulius Luožys (18,37 m), vicečempionu – Romanas Morozka (17,89 m), o Artūras Gurklys (17,36 m) iškovojo bronzos medalį. Tokio pasiekimo SELL žaidynėse mūsų komanda dar nebuvo iškovojusi.

Moterų trišuolio rungtyje Jolanta Verseckaitė iškovojo čempionės titulą, nušokusi 13,09 m, o Aina Valatkevičiūtė pralaimėjo tik savo amžinai priešininkei iš Šiaulių universiteto E. Balčiūnaitei ir iškovojo sidabro medalį bėgdama 1 500 m (4:29,06 min.). Antrąją varžybų dieną A. Valatkevičiūtė vėl liko už E. Balčiūnaitės nugaros 800 m bėgime (2:09,57 min.), o diskininkas Karolis Tvaskus tapo trečiuoju prizininku, numetęs įrankį 52,23 metro. Šioje rungtyje R. Morozka liko 5 – oje, o E. Petrauskas 7 – oje vietoje (atitinkamai 46,91 m ir 45,70 m).

Taigi lengvaatlečiai iškovojo 2 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos medalius.

Mūsų delegacijai dar vieną aukso medalį pelnė graikų – romėnų imtynių atstovas Artūras Jankauskas, kuris -120 kg svorio kategorijoje įveikė visus varžovus.

Stalo tenisininkų pora Aivaras Keliotis ir Aleksandras Rusinovas pelnė bronzos medalius. Jie nusileido tik dviem vyrų porom iš Kinijos. Kinijos atstovas An Kexiao pusfinalyje A. Rusinonvui neleido prasibrauti į finalus vyrų vieneto varžybose ir liko 6 – oje vietoje. Kitas mūsų tenisininkas Aivaras Keliotis ketvirtfinalio kovoje taip pat suklupo prieš Kinijos atstovą Yawei Ma, kuris galutinėje įskaitoje iškovojo sidabro medalį. Vyrų vienetų varžybose pirmas keturias vietas iškovojo Kinijos atstovai, o A. Rusinovo varžovas An Kexiao tapo čempionu. Visą pjedestalą Kinijos atstovai užėmė ir moterų vieneto bei mišrių dvejetų varžybose. Tenka pastebėti, kad Kinijos sportininkams sunku buvo prilygti ir kitų šalių universitetų atstovams, ne tik stalo teniso varžybose, bet ir plaukimo.

Geriausią medalių kraitį iškovojo dziudo imtynininkai – 10, tačiau nei vienam jų nepavyko tapti čempionu nors net 6 MRU atstovai kovojo finale dėl čempiono vardo.

Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 52 kg. daugkartinė SELL žaidynių čempionė Eglė Macijauskaitė finalinėje kovoje nusileido Estijos atstovei M. Karpovai ir pelnė sidabro medalį. Toks  pat likimas ištiko Viktoriją Baltaitę (svorio kategorija iki 63 kg.) ir Liną Kairytę (svorio kategorijoje iki 70 kg.), kurios savo finalines kovas pralaimėjo Estijos atstovėms J. Bezko ir A. Ovcharenko. Svorio kategorijoje iki 63 kg. trečiąją vietą iškovojo Aurelija Šukytė.

Vyrų varžybose finalines kovas pralaimėjo Marius Labalaukis (svorio kat. + 90 kg.), Radvilas Matukas (svorio kat. 90 kg.), Ainis Vencevičius (svorio kat. 81 kg.), o trečiaisiais prizininkais tapo Artūras Maiboroda (svorio kat. 73 kg.), Zigmas Pečiulis (svorio kat. +90 kg.) ir Eimantas  Verenius (svorio kat. 66 kg.).

Šios SELL žaidynės mūsų sportininkams medalių gausa buvo pačios sėkmingiausios – iškovoti 6 aukso, 12 sidabro ir 7 bronzos medaliai (viso 25 medaliai).

Merginų grindų riedulio komanda, vadovaujama lektoriaus A. Krasausko pirmą kartą dalyvavo SELL žaidynėse. Neturėdamos pakankamai varžytinės patirties – komanda susikūrė tik kovo mėnesį – mūsiškės iškovojo vieną pergalė ir 7 komandų turnyre užėmė VI vietą.

Komandinė universitetų rikiuotė dar nėra išaiškinta. Šią informaciją gavę iškarto paskelbsime.

Sveikiname visus sportininkus ir jų trenerius su sėkmingais startais.