2008-05-25

Baigėsi Pasaulio dviračių sporto universiada

dsc0016-foje Gegužės 23-25 dienomis Olandijoje, Nijmengeno mieste vyko Pasaulio dviračių sporto universiada. Šiame pasauliniame dviračių sporto forume Lietuvos rinktinės sudėtyje startavo 5 mūsų universiteto sportininkai: Viešojo administravimo fakulteto I kurso studentai Rasa Leleivytė, Marius Kukta, Edgaras Kovaliovas, Gediminas Kaupas ir Strateginio valdymo ir politikos fakulteto I kurso studentas Evaldas Šiškevičius. Jie visi dalyvavo plento lenktynėse, kuriose susirinko 112 dviratininkų iš 26 pasaulio šalių.

Sėkmingiausiai universiadoje lenktyniavo Evaldas Šiškevičius, kuris individualiose atskiro starto varžybose iškovojo 3-ią vietą. Kiti mūsų dviratininkai šioje 34,8 km distancijoje užėmė 16 (E. Kovaliovas) ir 18 (G. Kaupas) vietas.

Grupinėse lenktynėse (160,5 km) E. Šiškevičius liko 24-tas, E. Kovaliovas – 34-tas, M. Kukta – 41-as.

Praėjusių metų Europos jaunimo čempionė Rasa Leleivytė grupinio starto lenktynėse (96,3 km) važiavusi lyderių grupėje, likus trims ratams iki finišo, ji pradūrė padangą ir liko 15-toje vietoje. Tai didelė nesėkmė, nes ši dviratininkė realiaai pretendavo į prizininkų trejetą. Birželio mėnesį R. Leleivytė Europos čempionate sieks kelialapio į Pekino universiadą.
Sveikiname mūsų universiteto dviratininkus ir linkime sėkmingų sezono startų.