II-oji komanda

• 2015 m. Sostinės krepšinio lyga  I vieta

MRU krepšininkų ekipai  A lygos čempionate III vieta!

Šeštadienio vakarą Ekinstos sporto centre finišavo jubiliejinis, dvidešimtasis, Plasta-Sostinės A lygos sezonas, kuriame nugalėtojų taurę pirmą kartą klubo istorijoje į viršų kėlė "Oro navigacijos" ekipa finale po itin atkaklios kovos įveikusi "Volfas Engelman" atstovus. Bronzos medalius iškovojo MRU studentai akistatoje dėl trečiosios vietos netikėtai lengvai palaužę VGTU ekipą.
 Dvikovoje dėl bronzos viskas vyko taip: puikiai susitikimą pradėję Vytauto Poteliūno treniruojami MRU studentai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (30:20), kurį po dešimties minučių pavertė triuškinamu (62:38). Ilgosios pertraukos metu stebuklo neįvyko, tad fantastišką puolimą pademonstravę V.Poteliūno auklėtiniai nebesidairė atgal, išsaugojo turėtą persvarą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 96:81.
Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Gytis Radzevičius, pelnęs 26 taškus, Rokas Jukonis ir Modestas Gilys pridėjo po 18 taškų.
VGTU ekipoje išsiskyrė Giedrius Marčiukaitis įmetęs 19 taškų bei Evaldas Rastenis pridėjęs 16 taškų.
Penktadienio vakarą vykusiuose pusfinaliuose "Volfas Engelman" ekipa nukarūnavo praėjusio sezono čempionus MRU krepšininkus įveikdami juos rezultatu 74:65, tuo tarpu "Oro navigacija" nepaprasto grožio rungtynėse rezultatu 68:67 palaužė VGTU studentus.

MRU ir VGTU antrus metus iš eilės pasiekė pusfinalį

Rimtas iššūkis-reguliariojo sezono nugalėtojai MRU studentai tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis parklupdė rimtą iššūkį jiems metusius "Vilniaus kolegijos" krepšininkus.
Nugalėtojos titulą ginanti ir reguliarųjį sezoną laimėjusi MRU (1) komanda veikiausiai nesitikėjo, kad paskutinę minutę į atkrintamąsias prasibrovę "Vilniaus kolegijos" (8) atstovai jiems gali mesti tokį rimtą iššūkį. Pirmosiose serijos rungtynėse patyrę netikėtą nesėkmę (73:82) čempionai atsitiesė bei dvikovoje svečiuose pasiekė įtikinamą revanšą (100:79). Vis tik net surinkę pajėgiausius krepšininkus Vytauto Poteliūno auklėtiniai savo aikštėje žaistose trečiosiose serijos rungtynėse vos išnešė sveiką kailį.
Susitikimo pradžia aikštės šeimininkams nieko bloga nežadėjo. Puikiai išnaudodami Igno Rylos universalumą V.Poteliūno auklėtiniai tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose ir įpusėjus dvikovai turėjo triuškinamą 16 taškų pranašumą (45:29).
Po didžiosios pertraukos MRU toliau diktavo savo sąlygas, o trečiojo kėlinuko pabaigoje net buvo įgiję didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą (59:42).
Tačiau neturintys ką prarasti "Vilniaus kolegijos" studentai nenuleido rankų. Anaiptol, lemiamame ketvirtyje pajutę, jog varžovai kiek sumažino apsukas Stanislovo Radziulo auklėtiniai šturmavo aikštės šeimininkų krepšį bei laimėję 5 minučių atkarpą "sausu" rezultatu 15:0 išsiveržė į priekį 70:69!
Nuo šios akimirkos gausiai salėje susirinkę žiūrovai ėmė gausti, nes abi ekipos turėjo labai panašų jų palaikyti atėjusių gerbėjų skaičių, o aistras dar labiau kaitino tai į vieną, tai į kitą pusę nuolat svyruojantis rezultatas.
Kaip ir dera viskas sprendėsi pačioje susitikimo pabaigoje. Likus žaisti pusę minutės I.Ryla pataikė dvitaškį (76:75), o vėliau MRU komandos lyderis dar blokavo Lauryno Kirlio metimą bei suteikė puikų šansą savo ekipai išplėšti pergalę. Svečiai greitai prasižengė prieš Roką Jukonį, tačiau šis pataikė vos vieną baudą (77:75) ir paliko varžovams pakankamai laiko tam, kad persvertų rezultatą savo naudai.
Į greitą ataką nėręs "Vilniaus kolegijos" gynėjas Paulius Leščinskas išsilaisvino nuo MRU gynėjų, tačiau pergalę galėjęs atnešti jo metimas nepasiekė tikslo, o po kelių akimirkų nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką aikštės šeimininkų pergalę rezultatu 77:75.
Nugalėtojų komandos treneris Vytautas Poteliūnas liaupsino varžovų komandą: "Galiu pasakyti tik tiek, kas mums pasisekė. Varžovai šiandien kovojo iki galo ir buvo tikrai verti pergalės. Tiek reguliariajame sezone, tiek ketvirtfinalio starte matėsi, kad "Vilniaus kolegijos" komandai geriau sekasi žaisti mūsų aikštėje, todėl tikėjausi tikrai sunkių rungtynių. Tačiau panašu, kad mano studentus užmigdė lengva pergalė antrosiose serijos rungtynėse, nes šiandien įgiję dviženklį jie tarsi patikėjo, kad darbas jau padarytas, akivaizdžiai sumažino apsukas ir vos nebuvo už tai nubausti. Stengiausi imti minutės pertraukėles, užvesti komandą, tačiau vyrai aikštelėje ilgą laiką nieko negalėjo padaryti. Tad belieka pasidžiaugti tuo, jog viskas gerai baigėsi."
Vaidas Indriliūnas

Studentų derbyje MRU pergalė

Trečiadienio vakarą stipriausioje Vilniaus mieste Plasta-Sostinės A lygoje įvyko intriguojanti dviejų studentų komandų akistata, kurioje savo aikštėje žaidusi "Vilniaus universiteto" komanda egzaminavo MRU atstovus. Nors daugelis rungtynių favoritais laikė nugalėtojų titulą ginančius svečius, tačiau Rimanto Kaminsko treniruojama VU ekipa varžovams gerokai pakuteno padus.Vis tik netrukus viskas apsivertė aukštyn kojom. Išvadas padariusi VU ekipa atsakė dar galingesne atkarpa ir pirmojo ketvirčio pabaigoje pati įgijo apčiuopiamą pranašumą (22:16). Tarsi to būtų negana, po trumpos pertraukėlės aikštės šeimininkai tęsė savo spurtą, o sužaidus kiek daugiau nei dvylika minučių pasiuntė svečius į lengvą nokdauną (34:20).
Visgi Vytauto Poteliūno treniruojami MRU atstovai nepalūžo ir parodę tikrą kovotojų charakterį dar pirmoje susitikimo dalyje atsidūrė priekyje (41:40).
Ilgosios pertraukos metu atgavusios jėgas abi komandos stojo į bekompromisį mūšį, tad kone iki pat pagrindinio laiko pabaigos kova vyko taškas į tašką.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes Mantas Dong tolimu metimu išlygino rezultatą (79:79), tačiau tuomet svečiai sužaidė nepriekaištingą atkarpą, pelnė šešis taškus be atsako (85:79) bei likusio dvikovos laiko metu galėjo diktuoti varžovams savo žaidimo sąlygas.
Nors VU ekipa nekėlė baltos vėliavos, tačiau visos aikštės šeimininkų pastangos pavyti V.Poteliūno auklėtinius nuėjo perniek, tad pasigirdusi finalinė sirena paskelbė  MRU pergalę rezultatu 88:83.

Kelialapis į ,,Pasaulio lietuvių čempionų taurės" turnyrą

Intriguojančioje antradienio vakaro akistatoje susigrūmė dvi stipriausios reguliariojo sezono komandos – savo aikštėje žaidusi MRU  ekipa ir "SK Ferimstos"  atstovai. Kaip ir buvo galima tikėtis gausiai salėje susirinkę žiūrovai išvydo tikrą krepšinio spektaklį, kuris savo grožiu bei intriga prilygo LKL grandų akistatai. Tad apie viską iš eilės.
 Pirmoje susitikimo dalyje abi ekipos žengė koja kojon, tiesa didesniąją laiko dalį priekyje buvo svečių atstovai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo trapią persvarą (33:31).
 Didžiosios pertraukos metu įkrovusi baterijas Renato Kurilionoko treniruojama "SK Ferimstos" komanda įjungė aukščiausią pavarą bei pamažu ėmė tolti nuo varžų, kol sužaidus kiek daugiau nei dvidešimt aštuonias minutes įgijo didžiausią rungtynėse 12 taškų pranašumą (52:40).
 Tačiau kai jau atrodė, jog tarpusavyje pyktis pradėję studentai netrukus iškels baltą vėliavą įvykių tėkmė pakrypo kiek kita linkme. Dar trečiajame kėlinuke MRU krepšininkai atkūrė intrigą (46:52), o po spurto lemiamo ketvirčio pradžioje netikėtai išlygino rezultatą (54:54).
Nors netrukus "SK Ferimstos" ekipa smeigė tritaškį (57:54), tačiau tuomet aikštės šeimininkai daugiau nei penkioms minutėms uždarė visus kelius savojo krepšio link, patys pelnė net 11 taškų be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė fantastišką pergalę rezultatu 65:57.
Nieko nuostabaus, jog ši, reto grožio dvikova, turėjo "Savaitės rungtynių" statusą
 Nugalėtojų komandą į priekį vedė Gytis Radzevičius, pelnęs 22 taškus, Rokas Jukonis pridėjo 19, o naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo dvigubą dublį atlikęs Ignas Ryla pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 15 atšokusių kamuolių.
    Tai buvo jau vienuoliktoji MRU pergalė iš eilės leidusi komandai ne tik pakartoti klubo rekordą, bet ir užsitikrinti reguliariojo sezono nugalėtojų vardus, o tuo pačiu - kelialapį į balandžio pabaigoje Londone vyksiantį "Pasaulio lietuvių čempionų taurės" turnyrą.
Pagal V.Indriūną parengė J.Gedvilienė

Likusios 0,3 sekundės MRU komandai lėmė II vietą

Šeštadienio vakarą Londone vyko penktą kartą Plasta-Sostinės krepšinio lygos (Plasta-SKL) ir Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) bendromis pastangomis organizuojamas "Pasaulio lietuvių čempionų taurės" turnyras, kuriame šiemet dalyvavo net aštuonios ekipos iš keturių šalių. Renginio kulminacija tapo įspūdinga finalo akistata, kurioje "Lituanicos" komanda po pasakiškai gražios kovos palaužė Vilniaus MRU krepšininkus bei trečius metus iš eilės iškovojo čempionės titulą.
Gausiai Rytų Londono universiteto arenoje susirinkę žiūrovai intrigos pusfinaliuose neišvydo. Nugalėtojos titulą gynusi "Lituanica" rezultatu 54:30 sutriuškino KKL ekipą, o MRU studentai net 75:37 palaužė "Klevo" komandą.
Gerokai įdomiau klostėsi finalinės dvikovos. Rungtynėse dėl trečiosios vietos vietos sirgalių palaikomi "Klevo" krepšininkai ilgą laiką pirmavo prieš KKL atstovus, tačiau antroje susitikimo dalyje daugiau jėgų turėję kauniečiai susikaupė, pavijo varžovus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė bronzinę pergalę rezultatu 53:46.
kaip ir dera, dvikova dėl aukso vyko pagal Oskaro vertą scenarijų. Susitikimą geriau pradėjo "Lituanicos" krepšininkai, kurie beveik visiškai neutralizavo vilniečių lyderius, patys puikiai pataikė kone iš visų distancijų ir įpusėjus rungtynėms turėjo triuškinamą 18 taškų persvarą (28:10).
Ilgosios pertraukos metu padarę išvadas Vytauto Poteliūno treniruojami MRU studentai atgaivino savo puolimo arsenalą, pradėjo spausti varžovus bei sulig kiekviena minutė ėmė artėti prie "Lituanicos" vyrų. Tikslą svečiai iš Vilniaus pasiekė pačioje pagrindinio laiko pabaigoje, kuomet Gytis Radzevičius pataikė sudėtingą dvitaškį, o  studentai priartėjo iki minimumo (46:47).
Maža to, netrukus Londono atstovai suklydo, tad V.Poteliūno auklėtiniai net turėjo progą išplėšti pergalę. Vis tik per likusias 0,3 sekundės studentai nespėjo suregzti rezultatyvios atakos, tad pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šampano pursluose maudėsi "Lituanicos" vyrai šventę pergalę rezultatu 47:46.
Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas nugalėtojų komandos lyderis Aušridas Petraitis dvikovoje dėl aukso pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 7 atšokusius kamuolius.
Šventės metu buvo surengti tradiciniai "Snaiperio" ir "Oro karaliaus" konkursai. Pirmajame nugalėjo MRU taikliarankis Modestas Gilys, o antrajame pergalę šventė Modestas Paulauskas iš BLKL pirmenybėse dalyvaujančios "Radviliškio" komandos.Informacija parengta pagal SKL.