MRU dziudo atstovas – Europos studentų žaidynių čempionas - MRU
Naujienos

28 liepos, 2016
MRU dziudo atstovas – Europos studentų žaidynių čempionas
Įvykis

Liepos 12–25 dienomis Kroatijoje (Zagrebe ir Rijekoje) vyko Europos universitetų žaidynės (EUSA). Šios žaidynės - didžiausias metų studentų sporto renginys Europoje. Jose dalyvavo beveik 5000 sportininkų - atstovai iš 403 universitetų iš 41 Europos šalies.

Lietuvos delegaciją sudarė 162 sportininkai, kurie atstovavo net 10 mūsų šalies universitetų. Studentai dėl medalių kovojo 21 sporto šakos varžybose. Lietuvos atstovai kovojo 13 sporto šakų. Mykolo Romerio universitetą atstovavo merginų krepšinio komanda (treneris Algirdas Budėnas) – 2016 metų Lietuvos studentų merginų krepšinio lygos čempionė, šachmatų komanda (Tomas Laurušas, Vaidas Setkauskas ir Silvija Čiurlionytė, Živilė Urbonavičiūtė, treneris Vaidas Sakalauskas) bei dziudo sportininkas Žilvinas Lekavičius (treneris Algis Mečkovskis).
Po kietos ir daug jėgų pareikalavusios finalinės kovos Europos studentų žaidynių čempionu tapo Žilvinas Lekavičius (svorio kategorija iki 100 kg). „Varžybos buvo aukšto lygio, varžovai labai stiprūs. Finale pavyko parinkti gerą taktiką ir iškovoti pergalę“, – iškart po finalinės kovos pasakojo Žilvinas Lekavičius, Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto III kurso studentas.
Šachmatų turnyre, kuriame varžėsi 12 komandų, MRU šachmatininkai garbingai baigė žaidynių kovas. Vaikinų komandų įskaitoje užėmė 4-ąją vietą, tik 0,5 taško atsilikę nuo trečiąją vietą iškovojusių Belgrado (Serbija) universiteto šachmatininkų.. Individualioje įskaitoje Tomas Laurušas užėmė 6-ą, o Vaidas Šetkauskas – 13-ąją vietas. Merginų komandų įskaitoje mūsų studentės užėmė 6-ąją vietą. Individualioje įskaitoje Živilė Urbonavičiūtė užėmė 9-ąją, o Silvija Čiurlionytė - 15-ąją vietas.
Merginų krepšinio turnyre viso rungtyniavo 16 komandų. MRU merginų krepšinio komanda iš 6 rungtynių laimėjo 3 ir užėmė 10-ąją vietą. Mūsų merginos pateko į A pogrupį, kuriame teko varžytis su stipriomis Kroatijos ir Rumunijos universitetų komandomis (abi vėliau iškovojo žaidynių pirmąją ir antrąją vietas). Lietuvėms šių komandų pirmame etape įveikti nepavyko, todėl teko kovoti dėl žemesnių vietų.

Informaciją parengė Sveikatos ir sporto centro specialistas-treneris Alvidas Raškauskas